Płyn do toalet autobusowych

Płyn do toalet autobusowych

Toalety autobusowe działają na podobnych zasadach co w przypadku toalet w kamperach, samolotach czy przyczepach kempingowych. Autobus jako jeden z najbardziej popularnych środków transportu, coraz częściej wyposażany jest w dodatkowe, niewielkie pomieszczenie z toaletą przenośną. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w przypadku pojazdów, które wyruszają w długie, co najmniej kilkudniowe trasy.

Pomieszczenie socjalne w pojeździe, w którym znajduje się toaleta nie ma dużych rozmiarów i nie zapewnia takiego komfortu jak domowa łazienka. Mimo iż kampery, autobusy, jachty i inne pojazdy nie dają wielkich możliwości odnośnie montażu toalety, to jednak właściciele pojazdu mają jedno, sprawdzone rozwiązanie. Jest nim toaleta przenośna, która nie zajmuje wiele miejsca.

Jak dbać o toaletę przenośną?

Przenośne toalety umiejscowione w środku pojazdu, różnią się chociażby metodą działania. Domowa łazienka i wszystkie sprzęty typu zlew, toaleta czy wanna, są podłączone do kanalizacji. Instalacja sanitarna nie występuje jednak w kamperach lub w autobusach. Jak to wygląda i jakie jest ewentualne ryzyko związane z przenośną toaletą?

Toaleta przenośna znajdująca się w autobusie nie posiada stałego odpływu kanalizacyjnego. Brak instalacji sanitarnej przekłada się z kolei na konieczność regularnego opróżniania zbiornika na nieczystości. Ze względu na brak kanalizacji w pojeździe, nieczystości zbierają się w pojemniku połączonego z sedesem. Właściciel pojazdu musi zadbać o to, aby taki pojemnik się nie przepełniał. Dodatkowo, nie można zapomnieć o znanym, przykrym zapachu, jaki występuje w pomieszczeniu z toaletą przenośną.

Bioprodukt do czarnej wody

Zapach ekskrementów jest nieodłącznym elementem każdej toalety przenośnej w pojeździe, przez wzgląd na brak odpływu. Dzisiejsza technologia i nauka pozwala jednak wykorzystać nowoczesne rozwiązania, które mogą znacznie podnieść komfort podróży.

Specjalistyczny płyn do toalety turystycznej

Coraz częściej, kierowcy autobusów oraz właściciele jachtów, kamperów, przyczep kempingowych czy statków wykorzystują nowoczesne preparaty dedykowane toaletom przenośnym w tego typu pojazdach. ‘’Cudownym’’ produktem jest naturalny biopreparat do czarnej wody, czyli do tej, która zbiera się w zbiorniku toalety przenośnej.

Zadaniem biopreparatu jest przede wszystkim deodoryzacja zbiornika. Produkt do czarnej wody wlewa się bezpośrednio do toalety autobusowej w celu neutralizacji przykrego zapachy. Często bywa tak, że zapach ze zbiornika unosi się nie tylko w pomieszczeniu socjalnym/ łazience, ale i w całym pojeździe. Taki stan rzeczy znacznie obniża komfort podróży i spędzania czasu w pojeździe, zwłaszcza w upalne dni.

Poza ograniczeniem brzydkiego zapachu, biopreparaty umożliwiają zmniejszenie zawartości pojemnika, nawet o ponad połowę. Zawarte w preparacie naturalne szczepy bakterii i brak chemicznych dodatków (w tym fungicydów i pestycydów) czyni nowoczesne preparaty bardzo wydajnymi.

Aby skutecznie zadbać o poziom higieny i komfort w trakcie dłuższego wyjazdu, warto dowiedzieć się w jakie środki zainwestować, by nie tylko korzystanie z toalety przenośnej było wygodne, ale i sama jazda autobusem.