Rola części do traktorów poza sezonem

Rola części do traktorów poza sezonem

Podczas eksploatacji maszyn rolniczych w ich naturalnych warunkach należy pamiętać o okresowych wymianach płynów oraz części eksploatacyjnych.

Związane jest to bezpośrednio z kondycją całego pojazdu oraz poszczególnych elementów, które narażone są na uszkodzenia w przypadku ich zaniedbania. Pozasezonowe naprawy oraz kontrole stanu pojazdu powinny być normą w gospodarstwach rolnych, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że stan ciągników będzie prawidłowy i nadający się do dalszej, bezawaryjnej pracy.

Jak dbać o maszyny rolnicze poza sezonem?

W dzisiejszych czasach rolnicy przywiązują bardzo dużą uwagę do stanu technicznego swoich pojazdów. Aby jednak zapewnić jak najlepszy stan należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim na pierwszym miejscu zawsze powinna znaleźć się dbałość o czystość pojazdów po każdorazowej pracy na polu.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ zalegający brud może doprowadzić do uszkodzenia szeregu czujników, a nawet do unieruchomienia ciągnika. Drugą zasadą, której należy się trzymać aby zachować dobry stan techniczny maszyn rolniczych jest cykliczna wymiana płynów eksploatacyjnych takich jak:

  • olej silnikowy,
  • olej przekładniowy,
  • olej w skrzyni biegów wraz z wszystkimi filtrami.

Warto wiedzieć, że sami producenci zalecają dbałość o te szczegóły w określonych odstępach czasowych bądź przy danym przebiegu pojazdu.

Ostatnim elementem, dzięki któremu stan pojazdu będzie zawsze prawidłowy to praca ciągnika zgodnie z jego przeznaczeniem. Ważne jest aby kierowaniem zajmowały się tylko osoby posiadające uprawienia oraz wiedzę na temat tego, jak należy użytkować maszyny rolnicze. Przestrzeganie tych kilku podstawowych zasad pozwoli zachować stan techniczny pojazdów w bardzo dobrej kondycji nawet po ukończonym sezonie.

Jak wybrać części zamienne do maszyn rolnych?

Zdecydowanie warto wybierać tylko renomowane sklepy podczas dokonywania zakupów części zamiennych bądź płynów eksploatacyjnych. Należy także pamiętać o tym aby zamawiać towar odpowiednio wcześnie – jeszcze przed rozpoczęciem sezonu w gospodarstwie. Wynika to z tego względu, że nie zawsze części będą dostępne od ręki, a więc czas wysyłki może się znacznie wydłużyć. Oczekiwanie na części zamienne może powodować znaczne opóźnienia w pracach. Poszukiwanie odpowiednich komponentów należy więc rozpoczynać znacznie wcześniej przed rozpoczęciem sezonu, a najlepiej wykorzystywać do tego internet i sklepy online.

Dlaczego warto wybierać zakupy online?

Kupno części zamiennych do ciągników przez internet pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy do sklepów stacjonarnych, a co za tym idzie pieniądze. Dodatkowo sklepy internetowe często zapewniają rabaty oraz upusty dla nowych klientów. Plusem tego rozwiązania jest też możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa osób obsługujących klientów online, które posiadają kompleksową wiedzę w zakresie doboru części do maszyn rolniczych. Warto także wspomnieć, że pracownicy sklepów dokładają wszelkich starań aby towar wysyłany był jak najszybciej do klienta oraz odpowiednio zabezpieczony.

jak dbać o maszyny rolnicze
Profesjonalne oleje, smary i plyny dostaniemy w sklepie online: https://www.dojczfar.pl/Oleje-i-Filtry-Deutz-Fahr-c7903

Dobrą praktyką jest tworzenie listy zakupów opierającej się na numerach referencyjnych producenta. Dzięki temu można być pewnym, że zamówione produkty będą w 100% dobrze dopasowane do danego ciągnika. Zakupy online to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale też oszczędność czasu i pieniędzy. W dzisiejszych czasach może się wydawać, że rolnicze sklepy online całkowicie wypierają tradycyjne metody zakupu części na rynku rolniczym.

Czy warto dokonywać cyklicznych napraw przed sezonem rolniczym?

Zdecydowanie warto dbać o stan techniczny pojazdów rolniczych bezpośrednio przed rozpoczęciem sezonu, ponieważ pozwoli to uniknąć zbędnych usterek, które mogą prowadzić do znacznych opóźnień i strat w gospodarstwie. Szczególną uwagę należy przywiązywać do cyklicznych wymian płynów i części eksploatacyjnych z zachowaniem terminów wynikających z zaleceń producenta ciągnika. Dobrą praktyką jest zlecenie tych prac profesjonalnym serwisom zajmującym się maszynami rolniczymi.

Odpowiedni stan techniczny ciągnika to pewność, że wszystkie prace na roli zostaną wykonane na czas. Warto każdorazowo zadbać też o czystość maszyny po ukończonej pracy, ponieważ brud, który osadza się na częściach może doprowadzić do ich nagłego uszkodzenia. Dokonywanie zakupów części za pośrednictwem sklepu internetowego jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ogranicza czas potrzebny na dostęp do produktów oraz oszczędza czas klientów, którzy mogą do poświęcić na inne prace na roli.