Firma recyklingowa – czym się zajmuje?

Recykling jest to metoda przyczyniająca się do szeroko pojętej ochrony środowiska. Jego głównym celem jest maksymalne ograniczenie zużycia konkretnych surowców przy jednoczesnym zmniejszeniu i,iści produkowanych odpadów. Podstawowym działaniem recyklingu jest ponowne wykorzystywanie materiałów odpadowych , które mogą na nowo zostać użyte podczas produkcji danych produktów.

Recykling – warto w niego zainwestować

Firma recyklingowa zajmuje się kompleksową obsługą związaną ze świadomym gospodarowaniem surowców wtórnych. Zajmuje się ona stałym śledzeniem zmian zachodzących na rynku pozyskiwania surowców, oraz poszukuje nowych kontaktów z odbiorcami. Wszelkim działaniom podejmowanym przez firmę przyświeca misja dbania o naturę, przyrodę traktując Ziemię jako wspólny dom wszystkich ludzi. Wszelkie usługi jakie są oferowane przez firmę recyklinową są zgodne z obowiązującymi przepisami odnośnie ochrony środowiska – Prawo Ochrony Środowiska z 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. Nr 62, poz. 627 z późniejszymi zmianami) oraz o odpadach z 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późniejszymi zmianami). Podczas procesów recyklingowych wykorzystywane jest wiele specjalistycznych maszyn takich jak prasy hydrauliczne, belownice do folii, makulatury, butelek pet oraz innych odpadów. Surowce uzyskiwane w procesie recyklingu mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów podczas produkcji konkretnych dóbr. Z ofert firm recyklingowych korzystają sortownie, drukarnie, zakłady komunalne, produkcyjne, zakłady unieszkodliwiania, zakłady logistyczne, szkoły, a także klienci indywidualni.

Firma recyklingowa zajmują się zarówno skupem jak i sprzedażą konkretnych produktów. Skup obejmuje folie odpadowe LDPE, HDPE, PP, folie poprodukcyjne, komunalne, ze zbiórki selektywnej, budowlane czy kapturowe. Do skupu przyjmowane są również tworzywa pet, butle ze zbiórki selektywnej, komunalnej czy poprodukcyjnej. Ponadto można oddać również wszelkie skrzynie, doniczki, wiadra, miski, palety- odpady tworzyw PE,PP,PS,ABS,PA.. Przyjęty zostanie również asortyment z zakresu chemii gospodarczej miękkiej HDPE/PE takie jak butelki, baniaki, kanistry czy beczki. Do skupu podlegają również odpady PP bib-bag, worki czy paski, folie agralne, porolnicze oraz makulatura kartonowa, gazetowa oraz mieszana. W procesie produkcji przemiału tworzyw sztucznych otrzymywane są różnorodne towary min przemiał HDPE- mozaikowy, przedmuch HDPE- transparentny czy przemiał HDPE- niebieski. Firma recyklingowa bardzo często jest w stanie na zamówienie indywidualnego klienta przygotować odpowiedni kolor bądź frakcję podczas przetwarzania konkretnych tworzyw.

Firma recyklingowa jest wyposażona w specjalistyczne maszyny, sprzęty raz akcesoria dodatkowe, które gwarantują odpowiednie przetworzenie odpadów, tak by otrzymany produkt mógł zostać wykorzystany ponownie w procesach produkcyjnych. Firmy zajmujące się tą dziedziną ochrony środowiska posiadają wszelkie wymagane zezwolenia zarówno w zakresie przetwarzania odpadów jak i ich zbierania czy transportu.

Dlaczego recykling jest tak ważny dla ochrony środowiska?

Każdego dnia zużywamy mnóstwo produktów, które bez zastanowienia wyrzucamy do śmietnika. Nawet nie zdajemy sobię sprawy, że część z nich świetnie nadaje się do przetworzenia i ponownego użycia. Recykling sprawia, że składowiska odpadów nie są przepełnione. Firmy recyklingowe (my polecamy Bogusław Krupiński Transport) umożliwiają bezpieczne przerobienie produktów, które pozostawione na wysypisku mogłyby stać się toksyczne i powoli zatruwać nasze środowisko. Dużą zaletą recyklingu jest kwestia finansowa. Wykorzystanie ponownie danego surowca sprawia, że możliwa jest znaczna oszczędność przy jednoczesnym dbaniu o przyrodę i naturę.  Recykling nie jest tylko chwilową modą czy trendem, który za jakiś czas się znudzi i odejdzie w niepamięć. Jest to świetna metoda dbania o zdrowie ludzi, środowisko z jednoczesną możliwością zaoszczędzenia kapitału.