Dlaczego Polacy chętnie jadą do pracy za granicę?

Holendrzy, Niemcy i Austriacy chętnie zatrudniają Polaków zarówno do prac sezonowych jak i tymczasowych. Bardzo wiele firm oferuje zatrudnienie w pracy w fabrykach, na halach produkcyjnych lub w na przykład ogrodnictwie przy zbieraniu truskawek lub uprawie tulipanów.

Zagraniczni pracodawcy uważają Polaków za rzetelnych pracowników, którzy dokładnie wykonują swoją pracę dlatego chętnie decydują się na współpracę z pośrednikami i tak wyszukują polskich pracowników, którzy następnie pracują w ich działalności.

Również sami Polacy znając sytuację na rynku decydują się na skorzystanie z oferty jaka jest kierowana zza granicy. Z łatwością można znaleźć atrakcyjną pracę zarówno sezonową jak i pracę na stałe. Jakie zalety wiążą się z podjęciem pracy na zachodzie i dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na podjęcie pracy właśnie tam?

Atrakcyjne zarobki przyciągają Polaków

Praca w zachodniej Europie bardzo często wiąże się z możliwością osiągnięcia wysokich zarobków, które nie byłyby możliwe do uzyskania w tak krótkim czasie w Polsce. W związku z tym wielu Polaków widząc atrakcyjne stawki podejmuje się tymczasowego wyjazdu za granicę w celach zarobkowych. Najniższa krajowa w Holandii plasuje się na poziomie około 1600 € co w przeliczeniu na złotówki jest bardzo atrakcyjnym poziomem.

Dodatkowo pracujący sezonowo bardzo często istnieje możliwość pracy również w weekendy- wówczas stawki są znacznie zwiększone.

Pracując już przez kilka miesięcy można zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, dlatego tak chętnie Polacy decydują się na takie wakacyjne wyjazdy w celach zarobkowych. Jest to doskonały sposób na dorobienie się studentów lub osób, które nie mogą znaleźć zatrudnienia w Polsce, a potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Niektórzy jednak wybierają pracę na stałe. Wówczas oprócz tego, że musimy spełnić spore wymagania zarówno pod względem językowym, często musimy posiadać odpowiednie wykształcenie.

Szeroki wybór różnorodnej pracy

Decydując się na wyjazd do Holandii, Niemiec lub Austrii, możemy wybierać spośród wielu różnorodnych ofert jakie są wystawione na przykład na stronach internetowych. W zależności od preferencji możemy wybrać pracę przy uprawie roślin lub pracy w fabryce, przy taśmach produkcyjnych. Każda osoba zainteresowana podjęciem pracy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto obecnie wielu pośredników wystawia oferty na różnorodnych stronach internetowych co sprawia, że znalezienie zatrudnienia za granicą jest wyjątkowo łatwe i wygodne.

Organizatorzy z Polski zapewniają bardzo często zarówno wyżywienie, zamieszkanie jak i wiele innych korzystnych aspektów, które sprawią że wyjazd za granicę staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Wbrew pozorom nie ma konieczności znania języka niemieckiego czy holenderskiego. Pracując w organizowanych większych grupach Polaków możemy porozumiewać się z powodzeniem po polsku i ewentualne wszelkie pytania kierować do polskich organizatorów bądź koordynatorów. Jeśli mamy dodatkowo zapewnione zamieszkanie i wyżywienie, tym bardziej nie musimy martwić się o brak znajomości języka. Aspekt ten będzie jedynie koniecznością w przypadku gdy zdecydujemy się na podjęcie pracy na stałe na bardziej odpowiedzialnym stanowisku.

Poszukując oferty pracy tymczasowej zazwyczaj wszystkie aspekty związane z koniecznością posiadania większych lub bardziej wyspecjalizowanych kwalifikacji będą umieszczone w ogłoszeniu. Pamiętajmy aby rekrutować jedynie na stanowiska, których wymagania spełniamy – w innym przypadku i tak wszelkie braki wyjdą w trakcie procesu rekrutacyjnego. Praca za granicą może nie tylko być sposobem na szybkie zarobienie pieniędzy, ale również może być dobrym pomysłem na znalezienie znajomych i poznanie nowej kultury.

Jeśli chcesz znaleźć atrakcyjną pracę za granicą, zapoznaj się z ofertami na https://popracuj.eu/