3 najbardziej awaryjne macbooki marki Apple

3 najbardziej awaryjne macbooki marki Apple

Na rynku sprzętu elektronicznego można znaleźć marki, które dla wielu osób są w pewnym sensie prestiżowe. Do takich producentów sprzętu elektronicznego należy niewątpliwie marka Apple, który działa na rynku już od bardzo długiego czasu i była prekursorem we wdrażaniu na rynek wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Obecnie sprzęt marki Apple jest bardzo znany i użytkowany praktycznie na całym świecie. Z pewnością jednym z produktów tej marki, który cieszy się sporym zainteresowaniem jest Macbook. Jednak co sprawia, że ten komputer przenośny stał się takim hitem sprzedażowym?

Z czego słyną Macbooki Apple?

Macbooki to komputery przenośne produkowane przez markę Apple. Działają one na systemie operacyjnym MacOS i od czasu, gdy pojawiły się w sprzedaży do teraz, zdołały zgromadzić sporą grupę fanów na całym świecie. Tak duże zainteresowanie Macbookami z pewnością spowodowane jest tym, co one oferują. Jest to sprzęt bardzo wysokiej jakości, który znany jest z wysokiej wydajności i niezawodności. Marka Apple przykłada sporo uwagi do tego, aby produkowany przez nią sprzęt elektroniczny wyróżniał się na tle konkurencji, zarówno swoimi możliwościami, wyglądem jak i jakością wykonania. Z tego względu tak wiele osób decyduje się obecnie na zakup tych komputerów przenośnych marki Apple. Ponadto Macbooki stały się też pewnego rodzaju ikoną wśród laptopów i to z pewnością również ma pewny wpływ na decyzje zakupowe osób na całym świecie.

Czy Macbooki Apple często ulegają awariom?

Sprzęt elektroniczny nie słynie raczej z wysokiej wytrzymałości, odporności czy też żywotności. Z racji tego, że różnego rodzaju urządzenia elektroniczne są dość skomplikowane i zbudowanie z wielu delikatnych podzespołów, to są one podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. W przypadku Macbooków oczywiście nie jest inaczej i te komputery przenośne również ulegają awariom. Jednak porównując statystyki dotyczące ilości awarii Macbooków w stosunku do sprzętu innych producentów, który działa na systemie Windows, komputery Apple wypadają tutaj znacznie lepiej. Jak wynika z różnych badań i analiz prawdopodobieństwo wystąpienia awarii w Macbookach jest znacznie niższe niż w działających na Windowsie komputerach konkurencyjnych firm. W okresie trzech lat od momentu zakupu komputera ponad 20% ankietowanych użytkowników laptopów działających na Windowsie doświadczyło awarii sprzętu, z czego większość dotyczyła problemów z działaniem systemu operacyjnego. W przypadku Macbooków było to jedynie 10%, więc o około połowę mniej.

3 najbardziej awaryjne modele Macbooków

Oczywiście mimo tego, że statystyki jasno mówią, że Macbooki są mniej awaryjne od sprzętu konkurencji, to w historii firmy Apple zdarzały się gorsze i lepsze modele tych komputerów przenośnych. Decydując się na zakup, warto więc wiedzieć jakich modeli lepiej unikać i przy których ryzyko awarii jest większe. Chcąc zakupić używanego Macbooka, z pewnością warto unikać najstarszych modeli takich jak Macbook Pro i Macbook Air z lat 2008, 2009, 2010 itd. Decydując się na używanego Macbooka warto wybierać sprzęt, który nie ma więcej niż kilka lat. Starsze modele często są znacznie bardziej podatne na awarie z racji gorzej dopracowanego systemu i podzespołów, a także z racji tego, że starsze wersje systemu MacOS nie są już wspierane, przez co komputery te mogą być bardziej narażone na usterki podzespołów, matrycy itd. a także na wirusy czy ataki hackerskie.

Czy warto naprawiać Macbooki?

Macbooki mimo tego, że nie ulegają zbyt często awariom, to jednak czasami może się to stać. Wtedy warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu komputerowego, który posiada wykwalifikowanych i doświadczonych w naprawie sprzętu marki Apple serwisantów. W większości przypadków naprawa jest możliwa, jednak pozostaje kwestia opłacalności. Warto pamiętać o tym, że sprzęt marki Apple nie jest tani, przez co wymiana części może być dość kosztowna. Jednak mimo wszystko zazwyczaj naprawa Macbooka to najlepsze rozwiązanie, tym bardziej że profesjonalne serwisy komputerowe, mają niezbędny sprzęt i umiejętności, aby naprawić większość usterek, czasami nawet bez konieczności wymiany uszkodzonych podzespołów.