Fotolia do kuchni – mozaika marokańska

Fotolia do kuchni – mozaika marokańska

Fototapeta, panele szklane czy fotolia w kuchni to coś więcej niż tylko atrakcyjna ozdoba przyciągająca wzrok. Jest to element wystroju pomieszczenia, a jego celem jest także ochrona ścian i paneli wokół kuchni przed rozpryskiwaniem się żywności i wody.

Przy wybieraniu odpowiedniej fotolii warto zwrócić uwagę na to czy dekor jest odporny na ciepło po to, by móc umieścić go za blatami kuchennymi i urządzeniami AGD.

Panele i fotolia pełnią funkcję ozdobną w Twojej kuchni, dlatego warto wybrać taki wzór, który będzie pasował kolorystycznie do pomieszczenia. Obecnie, również i nowoczesne dekoracje do kuchni są funkcjonalne, a jest to ważna cecha projektowa. Odpowiednio dobrany motyw fotolii może poprawić wygląd Twojej kuchni w spektakularny sposób.

Jaki wzór fotolii wybrać?

Istnieje wiele kolorów, motywów i wzorów fotolii do wyboru. Producenci ozdób kuchennych pomagają wybrać odpowiedni rozmiar do naszych ścian. Doradcy mogą doradzić podczas dopasowywania odpowiedniego wzoru lub barw, jakie będą miały znaleźć się na fotolii. Gdy decydujemy się na wzorzystą, geometryczną lub wielokolorową fotolię do kuchni, o wiele lepiej będzie taką dobrać do pomieszczenia minimalistycznego, w którym dominuje jeden – maksymalnie dwa kolory.

Jednym z popularniejszych i ciekawszych motywów jest mozaika marokańska. Kolory są dopełnieniem do kuchni, w której nie znajduje się wiele ozdób. Barwy fotolii są wyraziste i nasycone, przez co nasza kuchnia będzie się świetnie prezentować.

Dekor szklany z motywem kolorowej mozaiki

Zalety fotolii

Niezależnie od tego, czy zależy ci bardziej na dekorze w niebanalnej formie, czy na urządzeniu każdego pomieszczenia w dobrym guście, głębia kolorow i materiały wykorzystane w produkcji fotolii zapewni długotrwałe pokrycie powierzchni, która dodatkowo będzie łatwa do czyszczenia i wytrzymała.

Zarówno fototapety, jak i naklejki i panele szklane czy fotolia, mogą być dostępne w standardowych rozmiarach, co stanowi ekonomiczną opcję. Możliwe jest dopasowanie rozmiaru indywidualnego tak, by został idealnie dopasowany do miejsca, które chcemy zagospodarować umieszczając w nim kolorowy dekor.

Pamiętaj, że musisz wybrać odpowiedniej wielkości wycięcia dla gniazdek, zasilania czy przełączników.

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że niektóre wzorzyste panele mogą się gryźć z fakturą drewnianych mebli, z dużą liczbą różnych ozdób kuchennych czy z kolorową posadzką. Warto więc poznać podstawowe zasady urządzania domu. Wzorzysty i kolorowy motyw mozaiki marokańskiej będzie współgrał z jednokolorowymi, połyskującymi meblami, białymi ścianami i jasnymi panelami. Jeśli jesteś właścicielem kuchni, w której dominuje materiał taki jak ciemne drewno, powinieneś zrezygnować z większości ozdób na rzecz wprowadzenia do kuchni kolorowej fotolii.

Mozaika marokańska w kuchni

Zalety i korzyści jakie wynikają z wybrania wzorzystego motywu do kuchni, to przede wszystkim wprowadzenie stylu i oryginalności do wnętrza. Warto jednak pamiętać o tym, że fotolia czy panele szklane, fototapety i dekory, to ozdoby w dużych rozmiarach. Będą pokrywać one dużą powierzchnię kuchennej ściany i stanowić główny element przyciągający wzrok.

Decydując się na fotolię o podobnym wzorze, najlepiej jest kupić ją na etapie remontu lub przemeblowania. Umieszczając jeden, bardzo wzorzysty element do kolorowej kuchni pełnej kwiatów i ozdób, pomieszczenie będzie wyglądać nieelegancko i uzyska efekt pstrokatości.

Jeśli planujemy zmienić wygląd kuchni lecz nie potrzebujemy remontu i nowych mebli, warto pomyśleć o zmianie dekoracji i ozdób na mniej krzykliwe i bardziej minimalistyczne. Faktury mebli, podłogi i ścian nie mogą się ze sobą gryźć. Warto również zrezygnować z dominujących, wyrazistych kolorów na rzecz jednej ozdoby, którą będzie dobrze dobrana fotolia.