Funkcjonalne drzwi szklane – o czym należy pamiętać przy wyborze?

Funkcjonalne drzwi szklane – o czym należy pamiętać przy wyborze?

Producenci drzwi tworzą coraz to nowsze projekty drzwi, które nie tylko mają wyróżniać się swoją funkcjonalnością, ale przede wszystkim prezentować się pod względem wizualnym.

W efekcie drzwi szklane dostępne na rynku są stylowe, a ich parametry sprawiają, że świetnie sprawdzą się nie tylko w budynkach użytku publicznego czy biurowcach, ale również w domowym zaciszu.

Szklane drzwi wewnętrzne posiadają mnóstwo dodatkowych funkcji, które pozwalają na wybór idealnych do konkretnego wnętrza, dopasowanych do potrzeb ich użytkowników. Niektóre z nich są wykonane z mocnych materiałów, inne zaś świetnie izolują pomieszczenie pod względem akustycznym. Szklane drzwi mogą również doświetlić pomieszczenie, co z pewnością sprawdzi się w przypadku wnętrz z niewystarczającą ilością okien.

Jakie są zalety szklanych drzwi?

Szklane drzwi, które są produkowane z wysokiej jakości materiałów, to piękna ozdoba każdego wnętrza. Drzwi wykonane ze szkła pozwalają stworzyć mnóstwo wyjątkowych aranżacji, ale jednocześnie są niezwykle wytrzymałe. Swoje zastosowanie znajdą zarówno w nowoczesnych wnętrzach w mieszkaniach czy domach, jak i również w biurach, oddzielając poszczególne pomieszczenia od siebie.

Szklane drzwi w domach stają się jednak coraz bardziej popularne. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż zajmują one mało miejsca, można je dostosować do własnych potrzeb, jak i również zapewniają wysokie walory dekoracyjne. Z ich pomocą można także zmieniać funkcjonalność pomieszczeń sprawiając, że wszystkie pokoje są otwarte i jasne.

Wbrew pozorom szklane drzwi można dopasować do każdego wnętrza, a przy wyborze warto zwrócić uwagę na wykończenie, kształt i kolor okuć. To od nich będzie zależał ostateczny wygląd drzwi, stąd też wiele osób decyduje się na ten rodzaj drzwi we własnych wnętrzach. Odpowiednio dobrane okucia, będące jedną z największych zalet drzwi ze szkła, z pewnością dodadzą pomieszczeniu uroku i podkreślą jego walory estetyczne.

Drzwi ze szkła pasują do niemal każdego stylu wnętrza – przede wszystkim do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Jednak ze względu na to, że można je wstawić w niemal każdą ościeżnicę, świetnie sprawdzą się także w bardziej klasycznych wnętrzach.

Rodzaje szklanych drzwi – jakie wybrać?

Wybierając drzwi szklane należy mieć na względzie fakt, iż na rynku dostępne są trzy rodzaje: drzwi szklane przyzamkowe, wahadłowe oraz przesuwne.

Szklane drzwi przesuwne wyróżniają się wysoką estetyką, a także funkcjonalnością. Sprawdzą się przede wszystkim jako drzwi zewnętrzne, ale coraz częściej można je spotkać w formie drzwi wewnętrznych. Skrzydła drzwi przesuwnych są umieszczane na prowadnicy, a po otwarciu zachodzą na ścianę bądź się w niej chowają. Szklane drzwi przesuwne są niezwykle eleganckie, a z racji swojej formy – łatwe w utrzymaniu czystości.

Szklane drzwi wahadłowe pomimo swojej wysokiej estetyki, zajmują najwięcej miejsca przy otwieraniu i z tego też powodu nie są tak często wybierane, jak na przykład drzwi przesuwne. Skrzydła szklanych drzwi wahadłowych samoczynnie się otwierają i zamykają, co z pewnością sprawdzi się w przypadku budynków użyteczności publicznej, gdzie zależy nam na utrzymaniu czystości i sterylności pomieszczeń.

Szklane drzwi przyzamkowe to drzwi otwierane w tradycyjny sposób. Umieszczane są na zawiasach i w zależności od funkcjonalności pomieszczenia – otwierane w jedną stronę. To one są najczęściej montowane w przestrzeni domowej ze względu na swoją funkcjonalność, a także wysoką jakość wykonania.

drzwi szklane

O czym należy pamiętać kupując szklane drzwi?

Decydując się na zakup szklanych drzwi, niezależnie czy do mieszkania, czy do biura, warto postawić na sprawdzonych producentów. Drzwi szklane we Wrocławiu wysokiej jakości są skonstruowane w bezpieczny sposób, a także montowane tak, aby posłużyły jak najdłużej.

Kupując szklane drzwi należy zwrócić uwagę na sposób w jaki będą otwierane – w niektórych wnętrzach sprawdzą się drzwi przesuwne, w innych zaś przyzamkowe. Istotne są również kolory okuć, które w przypadku szklanych drzwi będą elementem je wyróżniającym.

Na samym końcu koniecznie należy zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Wstawieniem drzwi w ościeżnice bądź na prowadnicę powinna zająć się profesjonalna firma, która zadba o ich poprawny montaż. Producenci drzwi oferują taką usługę w momencie sprzedaży swoich produktów.