Najczęstsze usterki maszyn poligraficznych

Najczęstsze usterki maszyn poligraficznych

Odpowiednie zaplecze techniczne w postaci maszyn poligraficznych ma niemałe znaczenie dla sprawności wykonywanych obowiązków oraz jakości produktów, jakie powstają na końcu całego procesu produkcyjnego. Oprócz jednak samej świadomości tego, jak duże znaczenie mają sprawne maszyny drukarskie, warto też znać najczęstsze przyczyny kłopotów z nimi. Gdzie można oddać do naprawy maszyny poligraficzne?

Jak ważne są sprawne maszyny poligraficzne?

Terminowe wykonywanie projektów 

Ma ono ogromne znaczenie ze względu na to, że jest to jeden ze sposobów, w jaki sprawne maszyny poligraficzne umożliwiają realizację wszelkich zleceń na wyznaczony czas. To właśnie dzięki temu Twoi klienci są pewni sprawnej realizacji swoich projektów, a tym samym przekonani, że zdążą ze zobowiązaniami zaciągniętymi wobec własnych odbiorców. Można zatem powiedzieć, że sprawną produkcją wspierasz również budowanie wizerunku innych firm.

Budowanie wizerunku firmy

Zaplecze poligraficzne elementem firmowego PR-u? Jak najbardziej! Po pierwsze możesz wykorzystać fakt, że korzystasz z nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym masz do zaoferowania dużo więcej, niż klient mógłby oczekiwać. Po drugie, masz znacznie większe szanse na powiększenie grona stałych klientów, dobre opinie w sieci i polecenia choćby przez tzw. “pocztę pantoflową”, gdzie zapewne często będzie przewijała się informacja o dobrej jakości wykonywanych projektów. 

Najczęstsze usterki maszyn poligraficznych

naprawa maszyn drukarskich

  • Niska jakość wydruku 

Nie zawsze jest to powód do oddawania maszyny drukującej do naprawy. Czasami problemem jest niewłaściwe zainstalowanie tuszu, nieusunięcie elementu zabezpieczającego, czy też nieprawidłowe ustawienia urządzenia. Liczą się również warunki panujące w zakładzie. Czasami powodem jest zainstalowanie wyschniętego tuszu, przechowywanego w niewłaściwej temperaturze lub wilgotności.

  • Maszyna nie drukuje

Przyczyny są często prozaiczne, lecz jeśli po ich wyeliminowaniu maszyna nadal nie funkcjonuje, może to już być sygnałem poważniejszej awarii, wymagającej wizyty serwisanta. 

  • Głośna praca urządzenia

Powodem może być przedostawanie się zanieczyszczeń z otoczenia do środka maszyny. Jest to moment, w którym maszyna wymaga konserwacji, w jakiej nieodzowna może okazać się pomoc serwisanta, szczególnie jeśli maszyna nadal jest na gwarancji. 

Jak duże znaczenie ma regularne kontrolowanie stanu maszyn poligraficznych?

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – maszyny niepoddawane regularnemu serwisowaniu mogą paść ofiarą zaawansowanej awarii, wymagającej dużych nakładów finansowych na naprawę, co wymusi zastój w wykonywaniu powierzonych zleceń. Stwarza to ryzyko utraty części klientów, którzy m.in. ze względu na własne zobowiązania, będą gotowi przenieść swoje zlecenia do firmy konkurencyjnej.
  • Zniwelowanie zastojów – nie da się całkowicie uniknąć wszelkich usterek, których przyczyny mogą być wprost niezliczone. Niemniej jednak regularne sprawdzanie stanu urządzeń poligraficznych, jakie masz na swoim zakładzie, może przełożyć się na znacznie rzadsze przestoje, a także na skrócenie ich trwania. 

serwis maszyn poligraficznych

  • Dotrzymanie terminów – jak już zasugerowaliśmy, Twoje spóźnienia to spóźnienia Twoich klientów. Aby tego uniknąć, musisz na bieżąco dbać o stan swojego zaplecza, bez którego nie wykonasz nawet najmniejszego zlecenia.
  • Ochrona środowiska – współcześnie produkowane maszyny często nie są tak wytrzymałe jak te, które służyły w zakładach długie lata temu. Na szczęście jednak można wydłużyć ich żywotność poprzez regularne serwisowanie i konserwację. Dzięki temu znacznie rzadziej będziesz inwestować w nowe maszyny i ograniczysz tym samym ilość urządzeń poddanych utylizacji.

Gdzie naprawiać maszyny poligraficzne?

Istnieją firmy, dzięki którym skutecznie przywrócić sprawność swoim urządzeniom. Jedną z nich jest Snimpol, w której jednak nie ograniczamy się wyłącznie do prostych napraw maszyn poligraficznych. Jesteśmy firmą, która idzie o krok dalej, a mianowicie, jesteśmy w stanie dostosować maszyny poligraficzne do potrzeb odbiorcy, począwszy od rysunków technicznych, skończywszy na wdrożeniu założonego planu. Oprócz tego jesteśmy w stanie również zaprojektować zupełnie od podstaw niezbędne części oraz nowe urządzenia, dzięki którym Twoja firma rozwinie się w pełni swoich możliwości.