Jak powiedzieć kocham? Kreatywne sposoby wyrażania miłości

Jak powiedzieć kocham? Kreatywne sposoby wyrażania miłości

Jedną z najpiękniejszych rzeczy, jaką możemy zrobić dla tych, których kochamy, jest powiedzenie i okazanie im naszych uczuć. Kiedy mówimy „kocham” i gdy słowa te wypowiadane są prosto z głębi naszego serca, trafiają prosto do duszy. Wiemy, jak ważne jest otwarte wyrażanie naszych emocji, ponieważ siła słowa jest tak wielka, a ponadto może być uzdrawiająca i naprawcza. Jednak słowa to nie wszystko: istotną rolę grają również czyny. Jak wyrazić „kocham” bez słów? Żeby to zrobić, nie musimy wcale stawiać na utarte formy wyrażania uczuć: możemy postawić na kreatywność i oryginalność. 

Istnieje wiele różnych sposobów, aby powiedzieć „kocham cię”. Jednak najważniejsze jest to, by osoba, którą kochamy, była tego świadoma i cały czas wiedziała o uczuciach, które żywimy względem niej. 

W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów, które są idealne na każdy dzień, lecz równie dobrze mogą być wspaniałym prezentem walentynkowym lub z okazji Waszej rocznicy . 

Przygotuj niespodziankę

Nieważne, czy chodzi o przyjęcie, spontaniczną randkę w parku, wspólny lunch czy o wycieczkę: istotny jest sam element zaskoczenia. Tego rodzaju detal, który przełamie codzienną rutynę na pewno zostanie doceniony i zapamiętany przez Twoją drugą połówkę na długo

Zrób coś własnoręcznie

Prezenty wykonane ręcznie są wyjątkowe same z siebie. I nie musi to być nic skomplikowanego, ponieważ ważne jest, by podarowany drobiazg był zrobiony właśnie przez Ciebie i podarowany prosto z serca. To może być coś spersonalizowanego z imieniem ukochanej osoby lub coś związanego z jej ulubionymi idolami lub hobby. Celem jest stworzenie czegoś ręcznie robionego, czegoś, co z zasady będzie miało większość wartość niż prezent ze sklepu. 

Ugotuj coś specjalnego

Jeśli jesteś mistrzem kuchni, możesz pochwalić się specjalnym daniem, które zachwyci osobę, którą tak bardzo kochasz.

A jeśli nie jesteś zbyt dobry w gotowaniu, to nawet lepiej, ponieważ im mniej gotujesz na co dzień, tym większy będzie element zaskoczenia, jeśli o własnych siłach przygotujesz coś pysznego dla ukochanej osoby

Zostaw niespodziewany prezent

Nie ma nic przyjemniejszego niż drobny upominek ze specjalną wiadomością włożony do torebki, do pudełka na lunch lub położony w nieoczekiwanym miejscu w domu.  A wszystko po to, by zaskoczyć ukochaną osobę i sprawić, by ta wiedziała, że o niej myślimy i by poczuła się wyjątkowo. 

walentynkowy prezent

Spełnij marzenie 

Wszyscy mamy jakieś marzenie lub kaprys, którego nie udało nam się zrealizować. Lot balonem lub paralotnią, specjalna wycieczka… Niezapomnianym prezentem będzie możliwość zaplanowania wszystkiego tak, aby to marzenie w końcu się spełniło.

Wyraź swoje uczucia publicznie

Chociaż niektórzy ludzie mogą czuć się zakłopotani w tego typu sytuacji, jest to jeden z najbardziej romantycznych sposobów na okazanie miłości. Może to być serenada, zabranie dużego, kolorowego prezentu do ich miejsca pracy lub szkoły, lub np. wielkie serce z róż ułożone na plaży lub w parku. Czy można wyrazić uczucia w odważniejszy sposób? 

 Zorganizuj sesję zdjęciową

Zorganizowanie specjalnej sesji zdjęciowej będzie wyjątkowym czasem tylko dla Was. Zadbaj o profesjonalnego fotografa i o ciekawą scenerię. Taka pamiątka pozostanie z Wami na lata, a sama sesja może być świetnym czasem spędzonym we dwoje

Zamów bluzy dla par

Postaw na oryginalny i prezent, jakim są bluzy dla par ze spersonalizowanymi nadrukami. Możesz wybierać wśród przeróżnych motywów, spośród których na pewno znajdziesz taki, który będzie w pełni do Was pasował. To idealny pomysł na prezent również, a może przede wszystkim w długoletnich związkach. 

Więcej niż słowa

Powiedz „kocham” nie tylko słowami i już dziś pomyśl o wyjątkowej niespodziance dla Twojej drugiej połówki, która sprawi, że poczuje się ona tą jedyną/ tym jedynym.