Jak urządzić niezapomniane garden party?

Jak urządzić niezapomniane garden party?

Przyjęcia organizowane w ogrodzie, czyli garden party, cieszą się coraz większą popularnością. Taka impreza ma niesamowity klimat, dlatego jeśli posiadasz ogródek lub inną przestrzeń, którą możesz wykorzystać do tego, aby urządzić garden party, to koniecznie o tym pomyśl. Sprawdź wcześniej, jak zorganizować takie przyjęcie, aby zapadło w pamięci uczestników na długi czas.

Garden party – dlaczego warto jest je zorganizować?

Organizowanie przyjęć w ogrodzie przywędrowało do Polski z krajów zachodnich. Mają ona najczęściej niezobowiązujący charakter i odbywają się w ciągu dnia. Jeśli planujesz organizację imprezy i chcesz, aby zaproszeni goście doskonale się bawili i zapamiętali ją na długo, to koniecznie zdecyduj się właśnie na garden party. Zabawa na świeżym powietrzu jest o wiele przyjemniejsza niż spędzanie czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Decydując się na taki rodzaj imprezy nie musisz martwić się także o to, czy uda Ci się pomieścić wszystkich gości, których chciałbyś zaprosić.

Od czego zacząć przygotowanie garden party?

Planując organizację przyjęcia w ogrodzie, pomyśl przede wszystkim o tym, jaki charakter ma ono mieć. Jeśli ma to być zwykłe spotkanie z przyjaciółmi, to doskonale do tego sprawdzi się grill ogrodowy. Przygotujesz na nim pyszne potrawy z rusztu i nie będziesz musiał martwić się o to, co podać swoim gościom. Jeśli ma to być bardziej oficjalna uroczystość to najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością zamówienie profesjonalnego cateringu. Dzięki temu nie będziesz martwić się o to, że Twoi goście będą głodni. 

Jak urządzić doskonałe przyjęcie w plenerze?

W przypadku przyjęcia w plenerze ogromne znaczenie ma pogoda. Zanim wybierzesz konkretną datę, to koniecznie dokładnie sprawdź wcześniej prognozy. Pozwoli Ci to uniknąć sytuacji, w której świetną zabawę przerwie ulewny deszcz. Najlepiej, gdy przygotujesz alternatywne miejsce pod dachem, np. w altanie ogrodowej, gdyby warunki atmosferyczne zmieniły się w niekorzystnie w krótkim czasie. 

Jeśli zabawa w ogrodzie przeciągnie się do późnych godzin wieczornych, to zadbaj o to aby goście nie zmarzli. Pomogą Ci w tym koce i pledy, które rozdasz uczestnikom zabawy, gdy zajdzie taka potrzeba.

O czym jeszcze musisz pamiętać organizując niezapomniane garden party?

O tym, czy przyjęcie w ogrodzie będzie udane decyduje wiele różnych szczegółów. Odpowiednio wcześniej przygotuj miejsce, w którym ma się ono odbyć. Zadbaj o to, aby trawnik był skoszony, a ogród zadbany i czysty. Tam, gdzie będą się bawić goście ustaw stoliki oraz miejsca do siedzenia. Mimo iż garden party kojarzy się najczęściej z imprezą stojącą, to zdecydowanie lepiej, aby uczestnicy Twojego przyjęcia mieli możliwość usiąść. 

Zadbaj o odpowiednie ozdobienie miejsca przyjęcia. Pomogą Ci w tym różnego rodzaju lampiony, girlandy, rozety, lampki czy inne dekoracje. Sprawią, że w ogrodzie zapanuje przytulna atmosfera, która będzie sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu.

Co podać gościom na garden party?

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest przygotowanie dla gości potraw z grilla. Odpowiednio wcześniej zaplanuj dokładne menu, co z pewnością pomoże Ci podczas robienia zakupów. Nie muszą to być wyszukane potrawy, gdyż ważniejsze od tego jest to, aby goście świetnie się bawili. Zaopatrz się także w różnego rodzaju akcesoria, które są niezbędne podczas grillowania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie zaskoczy Cię żadna nieprzewidziana sytuacja. 

Na grillu możesz przygotować zarówno mięsne, jak i wegetariańskie potrawy. Zrób także dodatki w postaci smacznych sałatek czy domowych sosów, dzięki czemu każdy z gości będzie mógł wybrać dla siebie to, co najbardziej lubi. Organizacja garden party to świetna rozrywka, gdyż możesz dać ponieść się fantazji i przygotować je tak, jak chcesz. Goście z pewnością docenią Twoje starania i będą doskonale się bawić. 

garden party

Jeśli chcesz zapewnić uczestnikom większej dawki rozrywki to zadbaj o oprawę muzyczną. Wystarczy do tego laptop lub telefon, do którego możesz podłączyć głośnik. Przygotuj wcześniej playlistę ulubionych piosenek i spraw, że każdy z gości będzie zachwycony imprezą na świeżym powietrzu.