Jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy?

Jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy?

Obecnie, zakłady pogrzebowe funkcjonują jak normalne firmy. Jest to na porządku dziennym, jednak warto pamiętać o tym, że z usług zakładów pogrzebowych korzystamy w obliczu tragedii. W momencie, gdy umiera jedna z najbliższych osób, musimy zadbać o odpowiedni pochówek. Jednym z najważniejszych punktów organizowania pogrzebu, jest wybór trumny i nagrobka. Dla osoby zmarłej trzeba również wybrać właściwe ubranie, zorganizować stypę, czy skontaktować się z zakładem ZUS.

Wybór zakładu pogrzebowego – na co zwrócić uwagę?

Powiedzmy sobie szczerze – kto z nas miałby siłę myśleć trzeźwo tak jak na co dzień, w obliczu tragedii jaką jest utrata bliskiej osoby? Niewielka liczba osób. Dlatego dzisiaj zakłady pogrzebowe oferują wiele udogodnień i zajmują się najczęściej całą organizację pogrzebu za nas. W momencie, gdy musimy wybrać zakład pogrzebowy, w którym załatwimy wszystkie sprawy dotyczące pogrzebu i uroczystości, musimy wiedzieć, który będzie najbardziej odpowiedni.

Wybór zakładu pogrzebowego najczęściej jest prostą sprawą – jeśli mieszkamy w mieścinie, gdzie funkcjonuje jeden lub dwa zakłady, nasz wybór musi paść na jedną z dwóch firm. Jednak warto pamiętać, że istnieją pewne kryteria, które trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na skorzystanie z usług konkretnego zakładu. Otóż, z uwagi  na nasze więzi, jakie łączyły nas ze zmarłym, konieczne jest wzięcie pod uwagę jego życzeń odnośnie pogrzebu. Do najbardziej istotnych zaliczają się:

  • Jakość obsługi oraz opinie dawnych klientów,
  • Oferta i ilość oferowanych udogodnień,
  • Rodzaje zadań, jakimi mogą zająć się pracownicy zakładu (dokumentacja, wykonanie trumny i nagrobka oraz sprawy związane z uroczystością),
  • Wysokość cen,
  • Szybkość w działaniu.

zakład pogrzebowy Załuski

Jak wiadomo, najczęściej wykonuje się sekcję zwłok. Dzięki temu procederowi możemy dowiedzieć się, jaka faktycznie była przyczyna zgonu. Zazwyczaj pogrzeb odbywa się 3 dni po śmierci, jednak sekcja zwłok może nieco przedłużyć ten proces. Wybór zakładu pogrzebowego musi zostać przemyślany. Jako że ceny trumien i nagrobków nie należą do najtańszych, musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy ich ceny są adekwatne do jakości i typu drewna i produkcji. Dodatkowo, należy pamiętać o tym, że najlepiej jest wybrać trumnę skromną, bez dodatkowych złoceń czy elementów. Nie tylko ze względów pieniężnych oczywiście – zmarłej osobie należy się szacunek i wybór trumny, która będzie zbyt ozdobna, będzie nie na miejscu.
Pracownicy zakładu pogrzebowego powinni charakteryzować się empatią, zrozumieniem i umiejętnością przejęcia obowiązków rodzinnych. W większości przypadków bowiem, możemy powierzyć pracownikom zakładu organizację uroczystości i innych elementów.

Zakład Pogrzebowy na miarę Twoich potrzeb

Pogrzeb jest jednym z najsmutniejszych wydarzeń w naszym życiu. Trzeba jednak, pomimo wszystko, zachować resztkę sił i trzeźwego myślenia choć na tyle, by móc podjąć właściwą decyzję. W przypadku uroczystości pogrzebowych nie ma miejsca na pomyłki. W zakładzie powinny znajdywać się pomieszczenia przystosowane do wykonywania sekcji, mycia ciała i przygotowania go do pogrzebu. Pracownicy zakładu pogrzebowego to osoby specjalnie przeszkolone. Zatrudnia się ich przede wszystkim biorąc pod uwagę ich stan psychiczny czy umiejętność oswojenia się ze śmiercią. Rzadko kiedy zdarza się, że zakład nie wywiąże się ze swoich obowiązków, więc możemy być pewni, iż wszelkie elementy wchodzące w skład uroczystości pogrzebowych zostaną dopięte na ostatni guzik. Wybór właściwego i dobrego zakładu pogrzebowego gwarantuje nam, że uroczystość odbędzie się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jednym z zakładów pogrzebowych wartych uwagi jest Zakład Pogrzebowy Baboszewo.