Leczenie i usuwanie blizn – co o tym wiemy?

Leczenie i usuwanie blizn – co o tym wiemy?

 W zależności od potrzeb, osoba borykająca się z problemem blizn może zastosować krem, żel lub maść leczącą znamię. W każdej aptece, bez recepty dostępne są tego typu produkty. Dzięki temu można je stosować codziennie, w zaciszu własnego domu.  W przeciwieństwie do inwazyjnych metod leczenia, używanie kremu lub żelu jest bezbolesne i bezpieczne. Nowoczesne produkty z silikonem umożliwiają leczenie blizn przez cały dzień, ponieważ substancje aktywne zawarte w żelu działają jeszcze długo po aplikacji na skórę.

Jakie środki mogą pomóc w zabliźnieniu się ran?

Maści i kremy powodują, że blizna stopniowo blaknie i staje się mniej widoczna. Jeśli rana była powierzchowna i płytka, to bardzo możliwe, że z czasem całkowicie zniknie. Podstawą jest regularne stosowanie preparatu oraz ograniczenie wystawiania blizny na działanie słońca.

W każdej aptece można zakupić liczne preparaty wspierające leczenie blizn. Przed zastosowaniem odpowiedniego preparatu należy pamiętać o kilku zasadach. Krem na blizny nie może być stosowany na otwartą ranę ani w okolicach oczy. Aktywne substancje zawarcie w preparacie mogą znacznie podrażnić uszkodzoną skórę i potrzebna będzie interwencja lekarza. Na ogół dostępny bez recepty żel na blizny jest bezpieczny w stosowaniu nawet przez dłuższy okres czasu. Uzyskane efekty są bezpośrednio powiązane z regularnością i czasem stosowania preparatu. Aby dodatkowo nie podrażniać blizny, należy unikać obcisłych ubrań i nie wystawiać jej na działanie słońca.

Preparaty lecznice na trudno schodzące blizny

Po zastosowaniu odpowiedniego preparatu leczniczego blizny stają się bledsze, ulegają spłyceniu i stopniowo znikają. Aby terapia była skuteczna, żel lub krem na blizny należy stosować regularnie. Dzięki temu stare i nowe blizny są stale poddawane działaniu aktywnych substancji, które powodują ich blaknięcie. Preparat należy aplikować dokładnie w miejscu ich występowania najlepiej 2 razy dziennie. Maść na blizny można stosować bez obaw bez wiele miesięcy. Terapię należy rozpocząć niezwłocznie po zagojeniu rany, dzięki temu uzyskamy najlepsze efekty w relatywnie krótkim czasie. Oczywiście ostateczny rezultat leczenia zależy w dużej mierze od głębokości i wielkości blizny.

Gdy pojawia się problem szpecących zbliznowaceń, często ludzie wstydzą się swojego problemu i zamiast szukać profesjonalnej pomocy, próbują usunąć blizny na własną rękę. W aptekach dostępne są preparaty bez recepty do stosowania w domu. Blizny leczenie jest też tematem licznych forów i dyskusji w Internecie, gdzie można wymienić się informacjami o działaniu poszczególnych kremów. Maść na blizny może być skuteczna w wypadku nieestetycznych znamion świeżych, jak i starych. Jednakże aby osiągnąć najbardziej optymalne efekty, preparat musi być stosowany codziennie w miejscu powstania zbliznowacenia.

szycie i blizny

Typowe metody leczenia blizn opierają się stosowaniu kremów z witaminą E lub masażu. Niestety nie udowodniono ich skuteczności, dlatego chcąc pozbyć się szpecących znamion powinniśmy sięgnąć po specjalistyczne sposoby leczenia. Blizny można usuwać za pomocą metod chirurgicznych oraz laseroterapii lub krioterapii, niestety to zabiegi drogie i nie dają gwaranci pełnego sukcesu. Usuwanie blizn przy stosowaniu preparatów w postaci kremów może być równie skuteczne, a przy tym znacznie tańsze. HC Clinic oferuje usuwanie blizn we Wrocławiu, dzięki najnowocześniejszej i w pełni bezpiecznej metodzie na pozbycie się blizn – skontaktuj się z gabinetem by uzyskać więcej informacji. Żel na blizny dostępny jest w każdej aptece, bez recepty, a jego stosowane jest bezpieczne.