Najpopularniejsze gadżety BDSM 

Najpopularniejsze gadżety BDSM 

BDSM to skrót od Bondage, Discipline, Domination, Submission, Sadism Masochism. Dla wielu nadal stanowi temat tabu i kojarzy się z przemocą seksualną, jednak sukcesy komercyjne powieści erotycznych i ich ekranizacji są wyraźnym dowodem na to, że społeczeństwo coraz śmielej sięga po tę formę zabaw łóżkowych.

Tutaj powiemy, czym dokładnie jest BDSM, na co uważać i jakie gadżety będą dobre na początek.

BDSM nie jest przemocą seksualną!

Ten rodzaj seksu polega na czerpaniu przyjemności z wcielania się w rolę osoby uległej lub dominującej, na zadawaniu kar lub ich otrzymaniu. Do BDSM zalicza się zarówno przypięcie partnera lub partnerki do łóżka z wykorzystaniem miękkich chustek i delikatne łaskotanie ciała piórkiem, jak i wkładanie do ust knebla, stosowanie nieco mocniejszych wiązań lub smaganie pejczem. 

Ważna jest jednak bardzo ważna rzecz: w zabawach z kategorii BDSM łatwo jest przekroczyć granicę. Gierki tego typu nie są przemocą seksualną, dopóki żadnemu z partnerów nie dzieje się prawdziwa krzywda i dopóki wszelkie igraszki wprowadzane są za obopólną zgodą. Dlatego przed pójściem do sypialni tak ważna jest rozmowa z druga osobą i ustalenie wyraźnego znaku, oznaczającego koniec zabawy lub konieczność złagodzenia doznań. 

Popularne gadżety BDSM dla początkujących

Na początek może nawet wystarczyć to, co macie w domu. Wszelkie paski, krawaty, opaski na oczy… Może się jednak zdarzyć, że będzie Wam zależało na stworzeniu odpowiedniej oprawy, wtedy też z pomocą przychodzą dedykowane zestawy lub możliwość skomponowania ich samodzielnie tak, by wszystkie ich elementy odpowiadały dokładnie Waszym aktualnym potrzebom. 

sklep BDSM - gadżety
Sklep BDSM oferuje ciekawe gadżety erotyczne, dzięki którym w Twojej sypialni nigdy nie zapanuje nuda.

Co więcej? Powszechnie wykorzystywane są różnego rodzaju pejcze i packi, którymi wcale nie trzeba bić z całą mocą. Doskonale sprawdzają się one również do delikatnego rozpalania ciała ukochanej osoby, co może być wzbudzającym wstępem do dalszych zabaw. Czy mocniej znaczy lepiej? Wcale nie! Skóra również ma swoją wytrzymałość i o ile kilka nieco mocniejszych klapsów w fazie mocnego podniecenia może być całkiem wskazanych, o tyle przez cały czas trwania igraszek lepiej poprzestać na nieco subtelniejszych karach…

Knebel do ust – nie tylko dla zaawansowanych

Knebel należy do gadżetów, które nie wszystkim się spodobają. Są też jednak osoby, u których widok zakneblowanego partnera lub partnerki może wywołać znacznie większe podniecenie. W kneblu znajdują się dwie dziurki, umożliwiające oddychanie, jednak trzeba pamiętać, że jest to gadżet uniemożliwiający przełykanie śliny, dlatego też osoba zakneblowana musi być pochylona w przód, by umożliwić jej ściekanie. Warto też na początek wybrać nieco mniejszy knebel, by jego używanie nie powodowało zbyt dużego dyskomfortu. Na początek też czas jego używania powinien być ograniczony do kilku-kilkunastu minut. Nie wolno kneblować osoby leżącej!

Olejki do masażu – na miłe zakończenie

Kajdanki kajdankami, klapsy klapsami, lecz seks w stylu BDSM ma to do siebie, że warto go zakończyć czułym, łagodnym akcentem. Pozwoli to na wyciszenie się i powolny powrót do normalnych zachowań. Jednym z akcesoriów, które może w tym pomóc, jest olejek do masażu, który dzięki swoim właściwościom łagodzącym ukoi ból wywołany igraszkami, a przyjemna woń pozwoli dodatkowo się zrelaksować i czerpać większą przyjemność z chwil spędzanych we dwoje. 

Seks BDSM nie musi być odstręczający! Wręcz przeciwnie, jeśli złamiecie stereotypowe myślenie na jego temat i będziecie czerpać z niego to, co Wam odpowiada, może on wręcz otworzyć przed Wami drzwi do zupełnie nowych doznań. Pamiętajcie tylko o tym, by dokładnie to omówić i ustalić reguły, których nie możecie przekroczyć, a potem… bawcie się dobrze.