Czym różnią się ceny projektowania ogrodu w Warszawie i w innych dużych miastach w Polsce?

Czym różnią się ceny projektowania ogrodu w Warszawie i w innych dużych miastach w Polsce?

Ogród jest miejscem wyjątkowym dla mieszkańców domu, ponieważ służy do odpoczynku w bliskości z przyrodą. Przebywanie w otoczeniu pięknych roślin jest formą relaksu i służy wprowadzeniu człowieka w dobry nastrój. Ogród przydomowy jest wizytówką jego mieszkańców. Od jego wyglądu zależy to, jak będziemy postrzegani i oceniani przez gości, sąsiadów lub przechodniów. Powinien on stanowić wraz z domem, ogrodzeniem i małą architekturą jedną kompozycyjną całość, dlatego należy przemyśleć jego zagospodarowanie. W tym pomoże nam architekt krajobrazu.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu ogrodu?

Ogród oprócz zachwycającego i pięknego wyglądu musi być również funkcjonalny, gdyż jest on jednym z elementów całej posesji. Na pewno należy unikać chaosu w nasadzeniach. Trzeba dobrze przemyśleć zakup roślin i wybór dla nich odpowiedniego miejsca. Inne będą odpowiednie do dużego ogrodu, a zgoła odmienne do niewielkiej przydomowej posesji. Jeśli budynek nie jest wybudowany według określonego stylu, możemy pozwolić sobie na pewną dowolność. W innym przypadku można go podzielić na strefy tematyczne i skorzystać z pomocy architekta krajobrazu, który je połączy przy zachowaniu ich szczególnego charakteru. Pięknie zaaranżowany będzie zachwycał swoim wyglądem przez cały rok. 

projekt ogrodu prosty w pielęgnacji w Warszawie

Jaką firmę w Warszawie wybrać do zaprojektowania ogrodu? 

Najlepszą firmą do zaprojektowania ogrodu w Warszawie jest taka, która posiada ekspercką wiedzę i doświadczenie zdobyte również na arenie międzynarodowej oraz miłość do świata roślin. Zwykle usługi świadczone przez nią znacznie wykraczają poza standard, a pracownicy firmy potrafią najmniejszy kawałek przestrzeni zamienić w magiczny ogród, który oczaruje nie tylko właścicieli posesji, ale również ich gości oraz sąsiadów, a przebywanie w nim będzie największą przyjemnością i relaksem. Oferta takiej firmy skierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych, ale również biznesowych.

W firmie klient znajdzie wsparcie nie tylko przy projektowaniu ogrodu i jego założeniu, ale również pielęgnacji. Dobrze jeśli jej działalność wykracza daleko poza granice stolicy, obejmując swoich zasięgiem na przykład całe Mazowsze, gdyż domy powstają często na terenach podmiejskich. Często są to usługi ogrodnicze innowacyjne, na najwyższym poziomie, w trakcie których pracownicy firmy korzystają z nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu mogą realizować nawet najbardziej wymagające usługi ogrodnicze. Ważny jest także zakres oferty, kiedy, obok ogrodów na przykład wertykalnych, czy modułowych, znajdują się i inne, wpisujące się w nowoczesne trendy w ogrodnictwie. 

projektowanie ogrodów Warszawa

Ceny projektów ogrodów

Rekomendacją przy wyborze firmy do zaprojektowania ogrodu powinna być miłość, serce i pasja jej pracowników do tworzenia niezwykłych przestrzeni zielonych. Średni koszt projektu w Polsce wynosi od 5 do 10% jego realizacji. Za projekt ogrodu o powierzchni od 1000 do 1500 metrów² trzeba zapłacić od 3000 do 4000 złotych. Koszt projektu dużego ogrodu może sięgać nawet 20 tysięcy złotych lub więcej, nie ma górnej granicy, gdyż zależy to od tego, co w nim zostało uwzględnione. Firmy w Warszawie oferujące wykonanie projektu ogrodu uzależniają cenę za jego wykonanie od jego powierzchni. Ceny kształtują się następująco:

  • projekt ogrodu o powierzchni 100 metrów² kosztuje 600 złotych plus vat;
  • projekt ogrodu o powierzchni od 100 do 200 metrów² kosztuje 1000 złotych plus vat;
  • projekt ogrodu o powierzchni od 200 do 500 metrów² kosztuje 1200 złotych plus vat;
  • projekt ogrodu o powierzchni od 500 do 800 metrów² kosztuje 1400 złotych plus vat;
  • projekt ogrodu o powierzchni od 800 do 1000 metrów² kosztuje 1600 złotych plus vat;
  • projekt ogrodu o powierzchni od 1000 do 1500 metrów² kosztuje 1800 złotych plus vat;
  • projekt ogrodu o powierzchni od 1500 do 2000 metrów² kosztuje 2200 złotych plus vat. 

Gdzie w Warszawie można znaleźć dobrego projektanta ogrodów?

Wielu projektantów ogrodów oferuje swoje usługi w Internecie. Dlatego projektowanie ogrodów w Warszawie należy powierzyć firmie, która nie tylko wykona bardzo dobry projekt, ale także która ma doświadczenie w zakładaniu i ich pielęgnacji. Takie firmy dostosują plan ogrodu w taki sposób, aby wyglądał nie tylko estetycznie, ale był również łatwy w pielęgnacji i utrzymaniu.