Plecaki na górskie trekkingi – czym się kierować przy ich wyborze?

Plecaki na górskie trekkingi – czym się kierować przy ich wyborze?

Zbliża się lato, a z nim ciepłe i długie dni. Jest to idealny czas, aby wyruszyć, na wielogodzinne górskie wędrówki. Jeśli chcemy, aby nasz wypad w góry był udany, powinniśmy dobrze się do niego przygotować. Niezmiernie ważny jest nasz sprzęt, który odpowiednio dobrany, może nam ułatwić pieszą wycieczkę, a ponadto zapewnić bezpieczeństwo i komfort.

Plecak – najważniejszy element górskiego ekwipunku

Oprócz odpowiednich butów, które są podstawą do rozpoczęcia naszej przygody w górach, warto zainwestować w odpowiedni plecak. Powinien on być wygodny, lekki, a ponadto pojemny i pakowany. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, jaki został użyty do produkcji. Plecaki trekkingowe powinny być wodoodporne i wykonane z trwałych surowców. Jeśli planujemy długie, kilkudniowe wdrapywanie się na szczyty, należałoby zaopatrzyć się w plecak o pojemności 60 do nawet 100 litrów. Takie plecaki, wyposażone są w pasy biodrowe oraz stelaż, umożliwiający przenoszenie ciężkiego sprzętu. Jeśli jesteśmy początkujący, a nasze górskie wędrówki nie są tak długie, spokojnie wystarczy nam plecak o pojemności 20-40 litrów. Ważne jednak, aby był lekki i odporny na deszcz, który może nas w górach zaskoczyć. Warto zwrócić uwagę czy produkt ma ściągacz piersiowy, który daje nam większy komfort noszenia.

Plecak Fjällräven – idealny wybór zarówno w góry, jak i na co dzień

Na rynku jest wiele producentów, którzy oferują plecaki trekkingowe. Jedną z wiodących marek, na rynku europejskim, jest firma Fjällräven. Pochodzi ona ze Szwecji, a została założona w 1960 roku. Firma ta produkuje przede wszystkim plecaki oraz odzież trekkingową. Plecaki Fjällräven są stworzone z materiałów najwyższej jakości, przez co są wytrzymałe i trwałe. Ich oferta jest bardzo szeroka. Bez wątpienia najpopularniejszym plecakiem jest model Kanken. Podbił on serca młodych osób, które używają go do szkoły lub pracy. Jest on na tyle uniwersalny, że również świetnie sprawdzi się podczas pieszej wycieczki. W opozycji do Kankena stoi model Kajka, który dedykowany jest wyczynowcom. Plecak ten, został stworzony dla osób, które potrzebują dużej pojemności, a w dodatku chcą, aby produkt był wodoodporny. Model Kajka posiada stelaż zrobiony z drewna brzozowego, który dodatkowo ma certyfikat FSC.

plecak fjallraven

Plecaki dla każdego

Jak widać, firma sprzedaje plecaki różnej wielkości – od małych, przeznaczonych do codziennego użytku po modele o dużej pojemności i pakowności, które są idealne do ambitnych, górskich wypraw. Oferta tej firmy jest bardzo szeroka, dzięki czemu każdy znajdzie plecak odpowiednio dopasowany do swoich potrzeb. Najmniejszy model ma 7 litrów i przeznaczony jest dla dzieci, największy zaś jest pojemności 100 litrów. Firma używa materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu plecaki są niezawodne i sprawdzają się w każdej sytuacji. Do produkcji używa się surowców takich jak: poliamid, vinylon, poliester lub bawełna. Użyte materiały dają gwarancje trwałości i niezawodności produktów. Dodatkowym atutem jest gama kolorystyczna plecaków. Firma Fjällräven stawia na estetykę swoich produktów. Wszystkie modele posiadają różne warianty kolorystyczne, które chwytają za oko i zwracają uwagę.

Każdy plecak Fjällräven jest odpowiednio zaprojektowany, aby spełniał potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Marka Fjällräven stawia przede wszystkim na jakość. Jeśli szukamy trwałego plecaka, który będzie służył nam dobre parę lat, warto zapoznać się z ofertą tej firmy.