Sieć komórkowa w Niemczech – pre-paid czy umowa?

Sieć komórkowa w Niemczech – pre-paid czy umowa?

Przeprowadzając się do Niemiec trudno wyobraź sobie codzienne funkcjonowanie bez telefonu oraz internetu.

O ile polski numer będzie działał bez zarzutu przez jakiś czas, o tyle już w przeciągu kilku tygodni przyjdzie nam zapłacić niebotyczny rachunek za usługi mobilne. Warto zatem rozważyć skorzystanie z korzystnych ofert sieci komórkowych w Niemczech, aby uchronić się przed niepotrzebnymi wydatkami.

Rynek telefonii komórkowej w Niemczech jest rozbudowany, a poszczególni operatorzy oferują naprawdę ciekawe warunki przyszłym klientom. Jednak bariera językowa, a także nieznajomość niemieckiego rynku bardzo często prowadzą do podpisania zobowiązania na wiele lat, a także niepotrzebnego płacenia comiesięcznego abonamentu. Warto zatem skorzystać z pomocy i znaleźć rozwiązanie idealne dla swoich potrzeb.

Co warto wiedzieć o sieciach komórkowych w Niemczech?

Rynek telefonii komórkowej w Niemczech funkcjonuje tutaj nieco inaczej niż w Polsce. Dlatego tak ważne jest określenie swoich potrzeb przed tym, jak zdecydujemy się podpisać umowę z jednym z przedstawicieli. Ogromny wybór wśród operatorów oraz oferowanych przez nich atrakcyjnych warunków sprawia, że trudno jest zdecydować się na coś konkretnego. Profesjonalne doradztwo autoryzowanego przedstawiciela z pewnością pomoże znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązanie, dostosowane do wcześniej określonych potrzeb.

Osoby decydujące się na wyprowadzkę z Polski do Niemiec powinny pamiętać o tym, że korzystanie z polskiej karty SIM staje się nieopłacalne po 30 dniach jej użytkowania. Dlatego osoby decydujące się na podjęcie pracy w Niemczech, powinny zdecydować się na jedną z ofert proponowanych przez niemieckich operatorów.

W Niemczech wyróżniamy trzech głównych operatorów sieci komórkowych, którzy świadczą usługi mobilne. Należą do nich Vodafone, T-Mobile (inaczej Deutche Telekom) oraz O2. Każdy z nich świadczy usługi do mniejszych operatorów, ale jednocześnie to oni posiadają najlepszą ofertę dla osób, które dopiero postanawiają zamieszkać w Niemczech.

Abonament czy pre-paid? Wady i zalety takich rozwiązań

Decydując się na posiadanie niemieckiej karty SIM, mamy do wyboru dwa rozwiązania – podpisanie umowy o abonament bądź rejestracji karty pre-paid u operatora. Każde z tych rozwiązań posiada wady i zalety, a różnić się będą jedynie warunkami u poszczególnych niemieckich operatorów.

Abonament oznacza podpisanie długoterminowej umowy, która zobowiązuje właściciela numeru do uiszczania comiesięcznej opłaty. Konieczne jest dokładne zapoznanie się z warunkami, zwłaszcza z długością obowiązywania umowy oraz okresem jej wypowiedzenia. W przeciwnym razie możemy ponosić dodatkowe opłaty nawet wtedy, kiedy zdecydujemy się na powrót do Polski.

W ramach umowy abonenckiej operatorzy określają ilość darmowych minut oraz smsów, z których będzie można korzystać w ramach pakietu. Niektórzy po ich wykorzystaniu blokują możliwość dalszego korzystania z karty SIM, inni zaś naliczają dodatkowe opłaty za każdą dodatkowo wykorzystaną minutę rozmów. Podobnie sprawa będzie wyglądała z dostępnym internetem w ramach LTE.

Inaczej wygląda sprawa w przypadku kart pre-paid. Warto jednak pamiętać, że od 2017 roku w ramach ustawy antyterrorystycznej, każda taka karta powinna zostać zarejestrowana u danego operatora, aby móc ją w pełni aktywować. W ramach pre-paid każdy otrzymuje określoną ilość minut i wiadomości do wysłania, a także dostęp do internetu mobilnego.

Startery są darmowe, a jedyne opłaty jakie należy ponieść to comiesięczne doładowanie karty SIM. Doładowania dokonuje się najczęściej poprzez zakup specjalnych kuponów doładowujących, które dostępne są przez internet oraz stacjonarnie w sklepach. Warto pamiętać, że w przypadku kart pre-paid nie wiąże nas żadna umowa, a także istnieje możliwość wyboru pakietu w zależności od potrzeb na dany miesiąc.

sieci komórkowe

Najlepsze sieci komórkowe w Niemczech

Ze względu na szeroki wybór operatorów sieci komórkowej w Niemczech, warto skorzystać z pomocy autoryzowanego przedstawiciela, który pomoże znaleźć i dopasować ofertę telefoniczną do potrzeb klienta. W ten sposób nie tylko podpiszemy umowę, przy której warunki będą nam w pełni odpowiadać, ale również będziemy wiedzieć, co dokładnie podpisujemy.

Znalezienie najkorzystniejszej oferty przed doradcę pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie umożliwi podpisanie tylko takiej umowy, której warunki będą nam w pełni odpowiadać.