W jaki sposób poprawić wygląd swoich ust?

W jaki sposób poprawić wygląd swoich ust?

Każda kobieta marzy o pięknym, nieskazitelnym wyglądzie. Jak zapewnić sobie taki efekt? Warto skorzystać z możliwości jakie zapewniają nam profesjonalne produkty kosmetyczne, a także kosmetologia estetyczna.

Usta kobiety są elementem, na który zwraca uwagę niemal każdy jej rozmówca, szczególnie ten należący do przedstawicieli płci męskiej. Warto zatem zadbać o to, by usta wyglądały pięknie i zdrowo.

Jak zadbać o usta?

makijaż ustPytanie jak wpłynąć pozytywnie na wygląd swoich ust męczy niejedną kobietę. Sposobów na wizualne oszukanie natury jest kilka. Zacznijmy od tych najstarszych i najprostszym zarazem.

Po pierwsze możemy malować usta na ciemniejszy kolor, wyrysowując sobie ciemną pomadką nowy kontur ust. Dzięki takiemu zabiegowi nasze usta wydają się większe i bardziej pełne. Warto przy tym pamiętać o pozytywnym wpływie użycia matowej pomadki do ust i bazy – będzie się ona miała do czego przykleić, dzięki czemu będzie trwalsza, a efekt wypełnionych ust będzie z nami na dłużej. Zależnie od jakości pomadki i od naszych planów dziennych (kwestia jedzenia i picia ma fundamentalne znaczenie) szminka może utrzymać się od kilku do kilkunastu godzin. Oczywiście warto mieć ze sobą lusterko i kilka razy w ciągu dnia sprawić czy nasze usta nadal wyglądają nieskazitelnie. Ceny pomadek i szminek wahają się od kilkunastu do kilkuset złoty, jedynie od zasobności naszego portfela zależy na jaką się zdecydujemy.

Drugim sposobemnjest używanie pompki do ust. Jest to mały plastikowy przedmiot, do którego zasysa się usta na kilkanaście sekund, co powoduje powiększenie ust. Sposób jest dobry, a efekty widoczne są od razu, jednak trzeba pamiętać by nie nadużywać tej metody, bo jak ostrzegają lekarze – może ona powodować uszkodzenie naczyń krwionośnych i spowodować karykaturalny wygląd warg. Sposób ten utrzymuje się do kilku godzin, jednak jest stosunkowo mało trwały. Koszt takiej pompki oscyluje w okolicach 30 zł.

Błyszczyk powiększający usta czy medycyna estetyczna? Na co się zdecydujesz?

Podobnym sposobem jest używanie błyszczyków „powiększających usta”; błyszczyki takie mają w składzie składnik, który powoduje podrażnienie, przez co usta puchną i dzięki temu osiągamy efekt wypełnionych ust. Jak przekonują producenci, takie szminki są całkowicie bezpieczne i można je stosować przez dowolny czas. Jest to mało inwazyjna metoda poprawienia wyglądu warg.

Innym, najbardziej trwałym, ale tym samym najdroższym sposobem na powiększanie ust, jest skorzystanie z pomocy jaką oferuje medycyna estetyczna. Wstrzyknięcie w wargi kwasu hialuronowego powoduje związanie cząsteczek wody i powiększenie ust. Taki zabieg jest trwały, utrzymuje się do kilku tygodni. Koszt takiego zabiegu oscyluje w granicach 700 zł. Doliczyć należy także koszty za ewentualne znieczulenie.