Herbata cejlońska i ajurwedyjska – porównanie

Home Dieta Herbata cejlońska i ajurwedyjska – porównanie
Herbata cejlońska i ajurwedyjska – porównanie

Nie ważne gdzie jesteśmy, może to być każdy dowolnie wybrany kierunek świata jaki tylko możemy sobie wymarzyć. Różnice językowe i kulturowe na początku mogą wydawać się nie do przejścia, jednak jest coś co łączy wszystkie te miejsca. Jest to niepozorny napój, napój którego przygotowanie, najprościej mówiąc, opiera się na zalaniu kilku liści wrzącą wodą.

Chodzi oczywiście o wszystkim dobrze znaną herbatę, produkt popularny na świecie od tysięcy lat, choć nie zawsze pod tą samą nazwą. Różnego rodzaju wymowy tea i czaj to nazwy używane przez większość świata, jednak te dwa słowa to tylko wąskie określenie samej rośliny, jej różnorakich odmian jest zdecydowanie o wiele, wiele więcej.

Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych herbat są herbaty czarne, które za sprawą ich smaku, koloru i aromatu w Europie, i Ameryce zwykło uważać się ogólnie pojęty wzór herbaty. Zapewne jeżeli teraz pomyślisz o smaku herbaty, będziesz miał w głowie smak herbaty czarnej. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych rodzajów tejże herbaty, jest pochodząca ze Sri Lanki herbata cejlońska.

Herbata Lovers Leap

Popularność ostatnimi czasy zdobywają różnego rodzaju herbaciane mieszanki ziół pochodzenia himalajskiego, które za sprawą informacji przekazywanych z pokolenia na pokolenie, dobierane są według starożytnych receptur. Zioła zawarte w tych herbatach pomagają regulować procesy zachodzące w naszym organizmie. Poprawiają pracę wielu narządów naszego organizmu, chociażby wątroby, żołądka czy jelit. Takie mieszanki nazywane są herbatami ajurwedyjskimi.

Herbaty ajurwedyjskie

Te unikalne mieszanki ziół pochodzące z najwyższych gór świata – Himalajów, cechują się niesamowitymi właściwościami, które pomagają regulować i zgrywają pracę naszego organizmu. Wpływają na poprawę trawienia, pracę jelit, żołądka czy wątroby. Zalecane są osobą z problemami sercowymi; zarówno tym z problemami miłosnymi jak i kardiologicznymi. Zioła zawarte w herbatkach ajurwedyjskich przeciwdziałają depresji i pomagają radzić sobie ze stresem, a także wspierają krążenie i regulują pracę serca.

Wszystko to za sprawą receptur przekazywanych od wieków przez kolejne pokolenia doświadczonych zielarzy ajurwedyjskich.

Herbata Cejlońska

Kiedy w Europie bądź Ameryce, ludzie myślą o herbacie, w ich głowach pojawia się kolor, aromat i smak herbaty czarnej, to właśnie czarna herbata uważana jest archetyp herbaty. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych herbat czarnych jest pochodząca ze Sri Lanki herbata Cejlońska. Nazwa jej, co ciekawe, wywodzi się wprost z miejsca, z którego pochodzi, wyspy Cejlon. Wysypy której całą powierzchnie zajmuje państw Sir Lanka. Herbata, która chcemy nazwać cejlońską, musi być uprawiana tylko według ścisłych zasad, które pozwalają spełnić wymogi certyfikacji, zwieńczeniem tych trudów jest nadanie przez Sri Lanka Tea Board, organ zajmujący się kontrolą herbat, rozpoznawalnego globalnie loga- lwa, oznaczającego oryginalną herbatę najwyższej jakości.
Wśród herbat cejlońskich, każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla fantów herbat ostrych i cierpkich idealna będzie Ceylon Kenilworth, natomiast dla osób preferujących herbaty jasne i subtelny aromat idealnym wyborem będzie Ceylon OP high grown.