Jak podnieść wartość mieszkania we Wrocławiu?

Jak podnieść wartość mieszkania we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najczęściej wybieranych miast do życia, dlatego mieszkania do sprzedaży cieszą się tu dużą popularnością. Popyt na nie jest duży, szczególnie na lokale położone w centrum miasta. Powodem jest bliskość nie tylko miejsc pracy, ale również rozrywki i nauki. Najchętniej wybieranymi dzielnicami jest Śródmieście, Fabryczna i Nadodrze ze względu na realizowane inwestycje budowlane w postaci osiedli i apartamentowców.

Jakie mieszkania kupują mieszkańcy Wrocławia?

We Wrocławiu największą popularnością cieszą się mieszkania, których powierzchnia mieści się w przedziale od 40 do 60 metrów kwadratowych. Dotyczy to lokali pojawiających się na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania w najwyższym standardzie i apartamentowce. Ich nabywcami stają się najczęściej pracownicy zaliczani do wyższej klasy średniej będących reprezentantami zawodów takich jak: eksperci branży IT, finansiści, czy pracownicy zajmujący się nowymi technologiami. Spada natomiast popyt na kawalerki z powodu ich wysokiej ceny. Koszt zakupu nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym nieustannie rośnie, podobnie gruntów pod zabudowę. Duża konkurencja na rynku powoduje, że wiele osób korzysta z usług homestagingu, którego celem jest wzrost atrakcyjności oferty z powodu lepszego jej przygotowania do sprzedaży.

Czym jest homestaging?

Właściciele mieszkań wystawionych na sprzedaż lub do wynajęcia pragną uzyskać z tego tytułu jak największy zysk. Niestety konkurencja na rynku nieruchomości jest duża, dlatego wymagania klientów nieustannie rosną. Właściciele mieszkań coraz częściej korzystają z usług homestagingu, który sprawia, że oferta staje się atrakcyjniejsza, dzięki czemu ma szansę przebić się przez ogromną konkurencję. Właściciele nieruchomości nie zawsze mają wiedzę, jak podnieść jej wartość, dlatego najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług biur nieruchomości, które zajmują się homestagingiem, czyli przygotowaniem mieszkania do sprzedaży w celu uzyskania jak największej korzyści finansowej i skrócenia czasu oczekiwania na klienta, zdecydowanego na jego nabycie. Okazuje się, że odpowiednio przygotowana nieruchomość, opatrzona dokumentacją fotograficzną powoduje, że jej cena wzrasta nawet o kilkadziesiąt procent.

czym jest home staging

W jaki sposób tworzone są oferty sprzedażowe?

Mieszkania wystawione na sprzedaż zwykle wymagają kilku zabiegów wizerunkowych w celu zainteresowania klienta nieruchomością. Większość z nich potrzebuje kilku poprawek, niewielkiego remontu, polegającego na pomalowaniu ścian, posprzątaniu mieszkania, wymianie niektórych mebli, co ma służyć doprowadzeniu sprzedawanego lokalu do stanu neutralnego. Klient przychylnym okiem patrzy także na wnętrza sprawiające wrażenie odnowionych, czystych, dlatego kluczową sprawą jest zadbanie o nieruchomość przed jej sprzedażą w taki sposób, by prezentowała się jak nowe i w miarę neutralne wnętrze bez osobistych akcentów. Poza tym profesjonalny homestager potrafi podkreślić zalety nieruchomości, stosując odpowiednie dodatki i akcesoria. Ma wiedzę na temat, w jaki sposób ukryć wszelkie wady mieszkania, aby klient nie zrezygnował z jego kupna i dostrzegł same jego zalety.

Kim jest homestager?

Home stager jest osobą zajmującą się profesjonalnym przygotowaniem wnętrza do sprzedaży lub wynajmu. Jego zadaniem jest także sporządzenie oferty fotograficznej nieruchomości, gdyż klient poszukujący mieszkania dokonuje selekcji oferty w internecie na podstawie zdjęć, dlatego odpowiednie przygotowanie wnętrza odgrywa tu kluczową rolę. Właściwie przygotowana nieruchomość wzbudzi jego zainteresowanie i pozwoli właścicielowi lokalu sprzedać go szybko i z zyskiem.

Home staging we Wrocławiu

We Wrocławiu home stagingiem zajmują się homestagerzy, którzy zazwyczaj są osobami pracującymi w branży związanej z obrotem nieruchomościami. W wykonywaniu tego zawodu niezbędna jest wiedza z zakresu architektury wnętrz. Do obowiązków osoby wykonującej zawód homestagera jest śledzenie trendów wnętrzarskich w celu dostosowania mieszkania do aktualnie obowiązujących stylów. Jego wiedza i doświadczenie, a także umiejętności umożliwiają przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu w taki sposób, by wzbudziła zainteresowanie klienta i spełniła jego potrzeby i wymagania. W ramach home stagingu we Wrocławiu specjalista może udzielić właścicielowi nieruchomości wskazówek do samodzielnego wykonania zmian lub opracować i zrealizować strategię działań w ramach kompleksowej usługi w celu sprzedania mieszkania, lub jego wynajęcia.