Profesjonalny filmik – o czym należy pamiętać?

Profesjonalny filmik – o czym należy pamiętać?

Aktualnie profesjonalny film może nakręcić praktycznie każdy. Do wykonania zawodowego filmu nie trzeba bowiem mieć specjalistycznego, bardzo drogiego sprzętu, ponieważ w zupełności wystarczy jedynie telefon komórkowy. Aby nagrać film należy jednak mieć pomysł i dobre chęci – bez tego akurat się nie obejdzie.

Profesjonalny filmik – o czym należy pamiętać?

Tworząc film warto zadbać o kilka aspektów i wyposażyć się w przydatne, lecz dość tanie akcesoria, dzięki którym realizacja produkcji będzie dużo łatwiejsza. Podczas nagrywania należy zwrócić uwagę na dobre oświetlenie. W tym przypadku niezbędna może okazać się specjalistyczna lampa, montowana na urządzeniu nagrywającym. Przy kręceniu istotna jest również stabilizacja – wówczas jakość obrazu będzie lepsza, a ujęcia płynniejsze. Stabilizację może zagwarantować jedynie statyw, który w sklepach kosztuje maksymalnie kilkadziesiąt złotych. W filmie ważny jest również dźwięk. Telefony komórkowe, nawet te z wyższej półki, zazwyczaj okazują się być niewystarczające. Przed rozpoczęciem produkcji warto rozejrzeć się również za mikrofonem lub w ostateczności nagrywać przez słuchawki. Nagrywanie filmu zajmuje często kilkanaście godzin, a nawet kilka dni. Telefony komórkowe mają to do siebie, że dość szybko się rozładowują. Warto mieć to na uwadze i wcześniej zaopatrzyć się w powerbank. 

Legalna muzyka do filmów – dlaczego należy o niej pamiętać?

Ścieżka dźwiękowa w filmie powinna pochodzić wyłącznie z legalnych źródeł. Ciekawym rozwiązaniem jest muzyka Royalty Free, za którą płaci się tylko raz i jest ona zwolniona z tantiem, czyli dodatkowych opłat za ponowne jej wykorzystanie. Klient, który zakupił utwór Royalty Free, w ramach licencji, może używać muzyki w różnych swoich projektach. Jest to niezmierne ułatwienie dla twórców filmów, podcastów, materiałów reklamowych i wielu innych. Muzyka Royalty Free zyskuje coraz bardziej na popularności i nie ma się co dziwić – rozwiązanie to jest naprawdę świetne!

muzyka do filmików

Musicphrase – muzyka do filmu

Musicphrase Production oferuje muzykę Royalty Free w postaci licencji, którą można wykorzystać w podcastach, prezentacjach, produkcjach reklamowych i multimedialnych oraz w filmach na Youtube. Twórcą muzyki jest właściciel firmy Musicphrase, będący zawodowym muzykiem i kompozytorem – Jacek Żur. Kompozycje tworzone są z akompaniamentem fortepianu lub z jednego z jego młodszego braci, np. piano rhodes. Brzmienie klawiszy było zawsze najbliżej serca Jacka Żura, który odnajduje w tych dźwiękach głębie, dzięki której buduje w swojej muzyce odpowiedni nastrój. Kompozycje Jacka Żura ukierunkowane są w stronę neo classical, contemporary music czy smooth jazz. W przypadku muzyki do filmów oraz tej, wykorzystywanej na inne potrzeby medialne, bardzo istotne jest dobranie ścieżki dźwiękowej do materiałów audiowizualnych. Muzyka powinna przekazywać widzom emocje odpowiednie do tematyki filmowej lub konkretnej sceny. Utwory Royalty Free autorstwa Jacka Żura są właśnie takie. 

Muzykę można zakupić w ramach licencji standard, która daje możliwość wykorzystania jej na CD, DVD, Pendrive do 2000 szt., w filmach reklamowych, animacjach, grach i aplikacjach internetowych, w regionalnych materiałach telewizyjnych, radiowych, filmach lub podcastach publikowanych na platformie Youtube i Vimeo, jak i na potrzeby pojedynczych sklepów i restauracji. Jacek Żur oferuje także licencję Broadcast, która jest pakietem standard+. Wówczas muzykę można wykorzystywać w produkcjach przeznaczonych do publikacji w radio, TV o zasięgu międzynarodowym, centralach telefonicznych, sklepach i restauracjach w wielu lokalizacjach, w nieograniczonych nakładach CD, DVD, Pendrive oraz we wszystkich grach i aplikacjach.