Skupy surowców wtórnych – jak działają?

Skupy surowców wtórnych – jak działają?

Skupy złomu odkupują surowce wtórne, które następnie zostają poddane recyklingowi, czyli procesowi ponownej obróbki. Dzięki temu odpady mogą zyskać swoje “drugie życie” i zostać ponownie użyte. Recykling surowców wtórnych jest niezwykle ważny dla naszej planety i środowiska naturalnego. Ponowna obróbka odpadów ma bowiem na celu ograniczenie procesu wydobycia surowców, który wiąże się z wysoką produkcją szkodliwego dla przyrody, jak i samego człowieka, dwutlenku węgla. Skup surowców wtórnych jest zatem jedną z form ochrony środowiska. Do skupu można oddać praktycznie wszystko. Jedynym warunkiem jest materiał, z jakiego dany artykuł został wykonany. Skupy złomu odkupują przede wszystkim odpady miedziane, mosiężne, stalowe, aluminiowe, ołowiane oraz te, wykonane z brązu, cyny czy cynku. Materiały te są niezwykle cenne, ponieważ cechują się doskonałymi właściwościami, dzięki czemu możliwa jest ich łatwa i stosunkowo tania, ponowna obróbka. Do skupów surowców wtórnych każdego dnia trafiają stare kable, zużyte chłodnice, niesprawne elementy instalacyjne lub kanalizacyjne, klamki drzwiowe, dekoracje i wiele innych. 

Firmy skupujące złom, oferują naprawdę bardzo korzystne pieniądze za różnego rodzaju odpady, a cena uzależniona jest od surowca. Największą wartość rynkową ma miedź, której cena, w zależności od rodzaju, waha się między 20-35 złotych. Drugim najbardziej wartościowym surowcem jest mosiądz, za który można dostać od 10 do 20 złotych. Inne materiały, takie jak: np. aluminium, stal, cyna czy cynk, są warte kilka złotych. Dla większości osób nie jest to wygórowana kwota, lecz warto pamiętać, że oddawanie starych przedmiotów na złom jest przede wszystkim ekologiczne. Dobro planety i środowiska naturalnego jest bezcenne i pieniądze w tym przypadku nie powinny mieć absolutnie żadnego znaczenia. 

Skupy złomów – jak dostarczyć odpady?

W Polsce funkcjonuje coraz więcej firmy, oferujących skup złomu. Najlepszym sposobem na dostarczenie zalegających odpadów jest skorzystanie z uług punktu, zlokalizowanego najbliższej miejsca zamieszkania. Odpady do złomowania są zazwyczaj wielkogabarytowe, przez co nieraz jest bardzo ciężko je przetransportować autem. Z tego właśnie powodu wybranie dogodnej lokalizacji jest kwestią kluczową. Wiele osób w piwnicach i garażach posiada wiele różnych sprzętów, które już dawno należałoby oddać do skupu. Przewiezienie do skupu dużej ilości odpadów często wiąże się z koniecznością jechania “na kilka razy”. Z tego właśnie powodu warto wybrać punkt blisko domu. Aspekt ten jest również ważny dla środowiska, ponieważ nie od dziś wiadomo, że silniki spalinowe emitują bardzo dużo toksycznych związków. Wybranie skupu blisko domu jest zatem dobre dla nas, jak i naszego środowiska

odbior złomu Wroclaw

Wiele osób nie posiada samochodów, do których możliwe byłoby zmieszczenie wielkogabarytowych odpadów. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest znalezienie skupu surowców wtórnych, który oferuje dojazd bezpośrednio do klienta. Skupy złomu dysponują najczęściej flotą samochodów lub ciężarówek, w których bez problemu można załadować złom. Taka usługa jest naprawdę świetnym udogodnieniem, dzięki któremu można zaoszczędzić czas i pieniądze za benzynę. 

Skup złomu z odbiorem we Wrocławiu – gdzie taki znaleźć?

Stalowa Sylwia to skup surowców wtórnych zlokalizowany w samym centrum Wrocławia. Siedziba mieści się bowiem na ulicy Ołbińskiej 27, która jest boczną ulicy Trzebnickiej, usytuowanej na wrocławskim Nadodrzu. Dojazd jest zatem bardzo dogodny dla samych Wrocławian, jak i osób, które mieszkają w pobliskich miejscowościach – Psary, Ligota Piękna, Wisznia Mała czy Oborniki Śląskie. Ulica Ołbińska jest bowiem zlokalizowana niedaleko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz drogi S5, prowadzącej na Poznań. 

Stalowa Sylwia oferuje skup złomu wykonanego przede wszystkim z metali różnych, aluminium, mosiądzu i miedzi. Klienci dostarczający odpady bezpośrednio do punktu firmy, mają możliwość zaparkowania samochodu na terenie skupu. Osoby, które z różnych przyczyn nie mają możliwości przywiezienia odpadów do skupu, nie muszą się jednak absolutnie o nic martwić. Stalowa Sylwia oferuje bowiem odbiór złomu na terenie Wrocławia. Firma podchodzi do każdego zlecenia z zachowaniem należytej uważności, oferując za skupowane odpady bardzo korzystne ceny. Stalowa Sylwia to bez wątpienia jedna z najlepszych firm na terenie Wrocławia, którą wyróżnia pełen profesjonalizm.