Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż domu lub mieszkania w niemal każdym przypadku okazuje się udanym przedsięwzięciem. Najlepiej jeżeli takiej transakcji dokonuje osoba, która mieszkała w takiej nieruchomości przez dłuższy czas. Dzięki temu jest ona w stanie w pełni zaprezentować wszelkie jej atuty potencjalnemu nabywcy. W innym przypadku możemy skorzystać z usług profesjonalnego agenta nieruchomości, który zajmie się wszelkimi formalnościami za odpowiednią opłatą (od 2 do 6% wartości nieruchomości). Wybór w tej kwestii należy więc do nas…

Sprzedając dom lub mieszkanie samodzielnie, możemy w dowolny sposób kształtować ich cenę, a nawet obniżyć ją w taki sposób, aby była konkurencyjna dla biur nieruchomości. Przed samym wystawieniem takiej oferty warto jednak zapoznać się z aktualnymi trendami na rynku oraz cenami tego typu nieruchomości w okolicy. Inaczej będzie to wyglądać w przypadku domu jednorodzinnego z dużą działką budowlaną, a jeszcze inaczej jeżeli mamy w planach sprzedaż mieszkania w bloku.

Przed sprzedażą nieruchomości w Szczecinie lub innym mieście warto zasięgnąć rad ekspertów w tej dziedzinie. Doskonałym rozwiązaniem będzie również prześledzenie aktualnych ofert w internecie, sprawdzenie for internetowych, a także rozmowa ze znajomymi, mającymi za sobą doświadczenia w tego typu transakcjach.

Często w serwisach oferujących sprzedaż nieruchomości opracowywane są specjalne raporty wraz ze szczegółowymi informacjami na temat ich średnich cen w danym mieście lub rejonie. Przy takiej wycenie warto wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację, metraż oraz rok budowy domu lub mieszkania. Ważna będzie tutaj odległość od sklepów (np. hipermarketów), komunikacji miejskiej lub międzymiastowej, ośrodka zdrowia oraz dostępność wszelkich mediów.

Ciekawe domki szeregowe

Domy w zabudowie szeregowej są obecnie jedną z najpopularniejszych nieruchomości, jakie możemy spotkać w naszym kraju. Ich konstrukcja ogranicza się do szeregu połączonych ze sobą budynków. Co ciekawe każdy z nich z zewnątrz wygląda identycznie, co znacząco wpływa na ich ciekawy efekt wizualny. Domy szeregowe są bardzo chętnie kupowane lub wynajmowane przede wszystkim ze względu na ich ciekawą lokalizację. Zakup takiego budynku to jednak niemały wydatek…Wysoka cena idzie tutaj jednak w parze z dobrą jakością.

Własny dom

Domów szeregowych nie spotkamy raczej w centralnej części wielkich miast. Najczęściej występują one w dzielnicach podmiejskich (np. na osiedlach domków jednorodzinnych). W niektórych przypadkach są nawet synonimem bogactwa i luksusu (głównie zależy to jednak od wyposażenia wnętrza). To niezwykle ciekawa bryła architektoniczna, najczęściej opracowana pod okiem kilku wybitnych specjalistów.

Dodatkową atrakcją domów szeregowych są garaże przylegające do każdego z nich oraz niewielkie przydomowe ogrody, znajdujące się zazwyczaj na tyłach budynku. Popularne „szeregowce” przez wielu nazywane są nawet domami jednorodzinnymi w bloku – łączą więc w sobie funkcjonalność jednego i drugiego rozwiązania. Tego typu segment zapewnia komfort mieszkalny bardzo zbliżony do domu wolno stojącego.

Domy w zabudowie szeregowej, ze względu na swą specyficzną, piętrową konstrukcję, niejako wymuszają podział na część rodzinną i prywatną. Takie rozwiązanie w razie potrzeby daje możliwość tak często potrzebnego odosobnienia. We wnętrzu takiego budynku, salon mieści się z reguły na parterze, natomiast sypialnie ulokowane są na piętrze. Innym atutem zabudowy szeregowej jest łatwiejszy dostęp do sieci komunikacyjnej oraz miejskiej infrastruktury.