Łóżko z palet drewnianych – jak je zrobić

Łóżko z palet drewnianych – jak je zrobić

Moda na eko meble z recyklingu towarzyszy nam już od wielu lat. Nic zatem dziwnego, że łóżka z drewnianych palet nieustannie cieszą się ogromną popularnością. Dobrze zaprojektowane i zrobione łóżko z palet doskonale będzie prezentowało się w minimalistycznych, skandynawskich i boho sypialniach, zapewniając jednocześnie wysoki komfort odpoczynku. 

Łóżko z palet to doskonały sposób na to, aby w tani i szybki sposób stworzyć sypialnię marzeń. Samodzielne wykonanie łóżka z palet jest bardzo proste i z pewnością każdy jest w stanie zorganizować sobie w ten sposób wygodne miejsce do spania. 

Łóżko z palet drewnianych – zalety 

Bez wątpienia posiadanie łóżka z drewnianych palet ma wiele zalet. Nie tylko z ich pomocą stworzysz atrakcyjne i niezwykle oryginalny wystrój sypialni, ale przede wszystkim wykorzystasz materiały ekologiczne. Meble z palet drewnianych w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją naturalność, a także prostotę w samodzielnym tworzeniu własnych inspiracji. 

Zaletą łóżka z palet drewnianych jest oryginalna faktura naturalnego drewna, która sprawia, że każdy mebel będzie się od siebie różnił. Palety drewniane mają także ogromną przewagę pod względem trwałości, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji łóżek. Jedna paleta jest w stanie udźwignąć nawet kilkaset kilogramów! 

Wiele osób decyduje się na samodzielne skonstruowanie łóżka z drewnianych palet ze względu na ich niską cenę. W zależności od producenta palet, pojedyncza sztuka będzie wahała na poziomie kilkudziesięciu złotych. Oczywiście gotową konstrukcję z palet drewnianych można w łatwy i szybki sposób przenosić, co z pewnością sprawdzi się u osób, które dużo się przeprowadzają. 

Jak zrobić wygodne łóżko z palet drewnianych 

Zrobienie łóżka z palet jest bardzo łatwe i wystarczy do tego posiadać jedynie wysokiej jakości palety, które będą nam służyły przez wiele lat. Materiał powinien być odporny i trwały, aby doskonale sprawdzić się jako stelaż pod materac. 

Decydując się na samodzielne wykonanie łóżka z palet drewnianych należy wcześniej wiedzieć, jakich wymiarów powinno ono być. W zależności od tego, konieczne będzie zaopatrzenie się w odpowiedniej wielkości palety. Producent palet drewnianych najczęściej oferuje palety o wymiarze 1200 x 1800 mm, ale popularne są również o wymiarze 1200 x 1200 mm lub 800 x 800 mm. 

Następnym krokiem jest dokładne oczyszczenie i zeszlifowanie palet w celu pozbycia się ewentualnych zabrudzeń, nierówności i drzazg. Jest to istotne, aby móc je równomiernie pokryć impregnatem zabezpieczającym przed butwieniem. Dalej należy ułożyć palety w konstrukcję przyszłego łóżka oraz pozostawić do dokładnego wyschnięcia. Jeśli palety są suche, można zacząć skręcać poszczególne palety do siebie, łącząc je za pomocą stalowych płaskowników budowlanych. Tak przygotowana konstrukcja może zostać pomalowana dowolnym kolorem bądź pozostawiona w swojej naturalnej wersji. 

produkcja palet drewnianych

Gdzie zamówić drewniane palety? 

Podstawowym warunkiem dobrze skonstruowanego łóżka z palet jest jakość posiadanych materiałów, które powinny być odpowiednio przygotowane. Dlatego warto w materiał potrzebny do zrobienia łóżka zaopatrzyć się jedynie u sprawdzonego producenta palet drewnianych. 

Producent palet drewnianych ze Szczecina Industri Palety dzięki bogatemu doświadczeniu specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości i niezwykle trwałych palet. Producent zapewnia szybką realizację zamówienia zarówno dla partnerów handlowych, jak i prywatnych klientów, którzy pragną za pomocą drewnianych palet stworzyć przytulną oraz wygodną przestrzeń do spania.