Jak uniknąć błędów przy fotografowaniu nieruchomości?

Jak uniknąć błędów przy fotografowaniu nieruchomości?

Zdjęcia nieruchomości odgrywają kluczową rolę w sprzedaży. Klient w pierwszej kolejności zwraca uwagę na jej wygląd. Źle wykonane mogą skutecznie zniechęcić go do zakupu mieszkania, domu, dlatego warto zainwestować w profesjonalnego fotografa w celu szybkiego znalezienia nabywcy nieruchomości. 

Dlaczego fotografia nieruchomości zyskuje na popularności?

Wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na wynajęcie profesjonalnego fotografa w celu przykucia uwagi potencjalnych klientów i osiągnięcia wyznaczonego celu, na przykład sprzedaży lub wynajęcia nieruchomości. Profesjonalnie wykonane są podstawowym narzędziem marketingowym. Wykonuje się je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz nieruchomości. Dzięki jej prezentacji za pomocą profesjonalnej fotografii osoba sprzedającą lub poszukująca najemcy ma szansę na szybkie znalezienie klienta. Dobre zdjęcia w sposób korzystny prezentują wnętrze. Odnosi się wrażenie, jakby się było w jej środku i na miejscu oglądało nieruchomość. Profesjonalista przedstawi na fotografii nie tylko całą przestrzeń, ale również detale. To sprawi, że zdjęcie ukaże ją w sposób korzystny, pełny, co przyczyni się do wyjątkowości oferty wśród wielu podobnych, pojawiających się na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Sprzedający ma wtedy większe szanse na skierowanie zainteresowania klientów konkretną nieruchomością.  

Jak profesjonalna fotografia wpływa na proces sprzedaży nieruchomości?

Sukces oferty zależy przede wszystkim od profesjonalnie wykonanych zdjęć. Rzetelna prezentacja wnętrza odgrywa zasadniczą rolę w procesie pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości. To umożliwia sprawne przeprowadzenie transakcji, co przynosi korzyści zarówno sprzedającemu, jak i nabywcy. Oferty z fachowo wykonanymi zdjęciami cieszą się większym zainteresowaniem klientów. Profesjonalny fotograf nieruchomości, dysponujący odpowiednim sprzętem daje gwarancję wykonania zdjęć na najwyższym poziomie. Kluczową rolę odgrywają tu nie tylko umiejętności, ale również wyczucie przestrzeni, wyobraźnia i cierpliwość, a także zwracanie uwagi na detale. Skorzystanie z oferty profesjonalistów takich jak N-Home przełoży się na zadowolenie sprzedającego, jak i klienta, nabywającego nieruchomość. 

Jakich błędów unikać podczas wykonywania fotografii nieruchomości?

Podstawowym błędem pośredników w sprzedaży nieruchomości jest złe przygotowanie jej do sprzedaży. Dominuje tu pośpiech i niechlujność. Wśród ogłoszeń jest mnóstwo takich, które wyposażono w nieatrakcyjne zdjęcia. Biura pośrednictwa nieruchomości nie posiadają jak widać świadomości tego, że fotografia odgrywa jedną z kluczowych ról w powodzeniu sprzedaży. Jest to najczęściej popełniany błąd. Wnętrze powinno być w sposób odpowiedni zaprezentowane. Podstawową kwestią jest tu:

  • Przygotowanie wnętrza.
  • Ustawienie aparatu.
  • Pora wykonania zdjęć.
  • Zadbanie o odpowiednią ekspozycję.
  • Ukazanie głębi wnętrza.

Jak przygotować wnętrze?

Wnętrze powinno być odpowiednio przygotowane do sprzedaży. Należy zadbać o jego jak najlepszy wygląd. Podstawową kwestią jest  uporządkowanie nieruchomości. Ukrycie jak największej ilości osobistych przedmiotów i pamiątek, żeby uniknąć efektu przeładowania. Koniecznością jest jej posprzątanie w celu uniknięcia wrażenia bałaganu. Warto postarać się o drobne, dekoracyjne akcenty w postaci kwiatów, poduszek, świeczek. 

Ustawienie aparatu

Optymalnym ustawieniem aparatu podczas wykonywania zdjęć nieruchomości jest pozycja na wysokości wzroku osoby siedzącej, a nie stojącej. Unika się w ten sposób ptasiej perspektywy, a także żabiej z dołu. Żaden klient nie chce oglądać zdjęć podłogi lub sufitu. 

fotograf

Jaka pora dnia jest najlepsza na zrobienie zdjęć nieruchomości?

Najlepszą por dnia na wykonanie zdjęć nieruchomości są godziny poranne lub popołudniowe z tego względu, że przytłumione wieczorne światło nie jest sprzymierzeńcem fotografa, ani ostre w samo południe. Złotymi godzinami na optymalne naświetlenie fotografii są okolice zachodu lub wschodu słońca. Korzystne jest także wykonanie zdjęć w dniu deszczowym i pochmurnym, gdy chmury zmiękczają słoneczne, naturalne światło. 

Jak zadbać o odpowiednią ekspozycję?

Najczęstszymi błędami fotografów jest niedoświetlenie lub prześwietlenie zdjęć, dlatego warto używać zebry, która jest narzędziem do zaznaczania paskami miejsc prześwietlonych, a także histogramu do pokazania rozkładu jasności obrazu. Ustawienie przysłony pozwala zweryfikować ekspozycję i określić ile światła dotrze do obiektywu. 

Jak ukazać głębię wnętrza?

Profesjonalnie wykonane zdjęcia ukazują zazwyczaj zbieg dwu ścian, co pozwala uzyskać wrażenie głębi. Przedstawienie natomiast płaskiej ściany może zmniejszać optycznie pomieszczenie, co negatywnie wpływa na atrakcyjność oferty. Uzyskanie wrażenia większej przestrzeni jest zdecydowanie pozytywnie odbierane przez klientów.