Jakie kosze na psie odchody wybrać?

Jakie kosze na psie odchody wybrać?

Psie odchody nie powinny trafiać do zwykłych koszy na śmieci, a także do pojemników na odpady zmieszane. W tym przypadku do transportu i utylizacji potrzebne jest oddzielne traktowanie. Dzięki osobny koszom można segregować zwierzęce odpady od innych odpadów. 

Jakie elementy powinien mieć kosz na psie odchody?

Kosz na psie odchody powinien być odpowiednio skonstruowany. W tym przypadku musi być pojemnik na worki, śmietnik i instrukcja. 

Gdzie postawić kosz na psie odchody?

Kosze na psie odchody powinny znajdować się tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Dlatego sprawdzą się w miejscach, gdzie spaceruje najwięcej właścicieli ze swoimi pieskami. Dzięki temu chronią one przed pozostawianiem odchodów w miejscach publicznych. Istotne jest to, że kosze na psie odchody służą poprawie świadomości właścicieli w zakresie obowiązków wobec innych osób i środowiska. Trzeba pamiętać o tym, że sprzątanie po własnym psie jest dobrą praktyką. 

Co wspólnego ze sobą mają pojemniki na psie odchody i świadomość?

Wielu osobom otwierają się oczy po spacerze na pierwszej lepszej ulicy. Bardzo często jest tam wiele kup. Dlatego, gdy właściciel pieska sam wdepnie w odchody, zapewne w najbliższej sytuacji postąpi inaczej. Zatem wzrost świadomości i odpowiedzialności za stan naszego otoczenia, powinien iść w parze z dostępnością pojemników na odchody. Jednakże tak naprawdę z ilością tych koszy jest niestety cały czas krucho. 

Jak wyglądają przepisy prawa dotyczące psich odchodów?

W Polsce przepisy dotyczące sprzątania po swoich pieskach obowiązują już od kilku lat. Jednak niestety jest to martwe prawo. Przepisy sobie, a rzeczywistość sobie. Najczęściej jest tak, że przeciętny obywatel niestety nie sprząta po swoim piesku. Pieski załatwiają się nie tylko na trawnikach czy w parkach, ale nawet na chodnikach. W innych krajach europejskich nie ma z tym takiego problemu. Właściciele zabierają ze sobą torebkę, sprzątają i wrzucają odchody do kosza. W Polsce powoli to także zaczyna się zmieniać, ale naprawdę bardzo powoli. Co więcej, w niektórych polskich miastach takich jak na przykład Wrocław trwają kampanie reklamowe promujące sprzątanie po swoich pupilach. Dlatego tam przy parkach pojawiły się automaty, w których można nabyć zestawy do sprzątania po swoich pupilach. 

Jakie wyróżnia się rodzaje koszy na psie odchody?

Kosze na psie odchody pozwalają na utrzymanie czystości parków i osiedli. Takie zadanie pełnią też tradycyjne pojemniki na odpady. Jednakże dzięki koszom na psie odchody można oddzielić nieczystości zwierzęce od pozostałych śmieci. Niektóre kosze mają kształt, który z góry sugeruje, jakie jest ich przeznaczenie. Tak naprawdę bardzo wiele pojemników ma jednorazowe rękawice i worki. Z kolei na innych możliwe jest zamontowanie automatu do sprzątania. Istotą jest to, aby pojemnik na psie odchody był właściwie skonstruowany. Ważne jest to, aby można było do niego wrzucać większe przedmioty. Kosze na psie odchody dostępne są w różnych kształtach, wielkościach i kolorach, a także pojemnościach. Dużą grupę stanowią kosze wolnostojące, mocowane na słupku lub też bezpośredni na ziemi. 

pies

Czy psie odchody można wrzucać do normalnych koszy na śmieci?

Gdy w danej przestrzeni nie ma pojemników na psie odchody, nieczystości zwierzęce można wrzucić do koszy ulicznych lub pojemników na odpady zmieszane. Jednakże pożądanym zachowaniem będzie poszukanie koszy przeznaczonych na psie odchody. Istotne jest jednak to, aby tych nieczystości nie wrzucać do pojemników na odpady BIO.