Pies – przyjaciel człowieka

Pies – przyjaciel człowieka

Posiadanie psa to marzenie większości dzieci. Niektórzy nie mogli w dzieciństwie zrealizować swojego pragnienia, jednak kiedy osiągają samodzielność i niezależność, często decydują się na kupienie lub adoptowanie jakiegoś czworonoga.

Dobra moda na slow life i troska o zdrowie pupila

Obecna moda na slow life, zdrowe żywienie i bycie fit idzie w parze z troską o zwierzęta. Zdrowy styl życia, połączony z dbaniem o środowisko, w tym także o zwierzaki, promuje wiele gwiazd show-biznesu, co jest znacznie lepszym wykorzystywaniem swojej sławy niż promowanie się na używkach, przykrych spotkaniach z policją czy modowych wpadkach. Wiele gwiazd całkiem serio traktuje los zwierząt, zachęcając swoich fanów do wspierania ich w walce o prawa zwierząt czy ratowaniu bezdomnych psów przed trudnym losem czy schroniskami, w których często panują straszne warunki.

kosze na psie kupy

Wielu rodziców traktuje kupno czy adopcję psa – lub jakiegokolwiek innego zwierzątka – jako pierwszy poważny obowiązek swojego dziecka. Nauka troszczenia się o czworonoga – zapewnianie mu karmy i czystej wody, dbanie o higienę zwierzęcia, a w przypadku psa wyprowadzanie go na spacery to nie lada obowiązki. Często staje się to szkołą wytrwałości i cierpliwości, uczy dziecko także solidności. A poza tym – dostarcza mnóstwo radości. Psy są wierne i wynagradzają właścicielom ich trud lojalnością.

Wspomagaj zdrowie pupila mieszkającego w bloku suplementami dla psów

 

Dla wielu osób ogromnym dylematem jest posiadanie psa, jeśli mieszka się w bloku i nie posiada się chociaż kawałka ogrodu na własność lub do współdzielenia. Część osób podnosi argument, że pies – zwłaszcza duży – męczy się w niedużym mieszkaniu, nie posiadając „wybiegu”, na którym mógłby się wyhasać. Psy tak, jak ludzie potrzebują odpowiedniej aktywności fizycznej. Niewielka ilość ruchu pupila w połączeniu z niewłaściwym sposobem odżywiania mogą przyczynić się do problemów psa ze stawami oraz niedoborów witamin i wartościowych składników odżywczych.

kosze na psie kupy

Takie czynniki u psa powodują u niego nadwagę, a także nadmierne obciążenie stawów. W takiej sytuacji pupil tym bardziej niechętnie będzie wchodził na spacery ze względu na dyskomfort związany z nadmiernym obciążeniem stawów. Na szczęście na tego typu problemy, dostępne są na polskim rynku suplementy dla psów na stawy. Takie preparaty zawierają odpowiednie składnik odżywcze wzmacniające stawy. Jednak każdą decyzję o podaniu suplementów pupilowi warto skonsultować z weterynarzem, który określi, czy dany preparat mu nie zaszkodzi.