Prywatne ubezpieczenia medyczne na wakacje – sprawdź dlaczego Ci sie to opłaci!

Prywatne ubezpieczenia medyczne na wakacje – sprawdź dlaczego Ci sie to opłaci!

Latem gdy pogoda jest najcieplejsza w Polsce, dzieci mają wakacje, a osoby pracujące decydują się na wykorzystanie urlopu wypoczynkowego i to właśnie wtedy najwięcej osób wyjeżdża na wczasy. Aby czas ten minął w przyjemny sposób i w miłej atmosferze, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu.

Każdy z nas pamięta o spakowaniu wszelkich niezbędnych rzeczy, zaplanowaniu transportu na miejsce, zwiedzania atrakcji, wyżywienia itd. Jednak oprócz tego istnieje również znacznie ważniejsza kwestia, o którą każdy powinien zadbać na samym początku. Jest to oczywiście nasze bezpieczeństwo, a z tym wiąże się ubezpieczenie zdrowotne. Przebywając w Polsce, nie mamy z tym żadnego problemu, ponieważ na terenie całego kraju obejmuje nas jako obywateli ubezpieczenie zdrowotne. Problem jednak zaczyna się, gdy chcemy udać się w podróż za granicę. Wtedy warto wiedzieć jakie warunki panują w danym kraju i odpowiednio wcześnie zabezpieczyć się na wypadek różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji wykupując prywatne ubezpieczenie medyczne. Jednak czym jest prywatne ubezpieczenie medyczne, co ono obejmuje, jaki jest jego koszt i dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Czym są prywatne ubezpieczenia medyczne na wakacje?

Każdy wyjazd na wakacje wiąże się z pewnym ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji. Czasami może być to wypadek samochodowy, jakaś kontuzja podczas aktywności czy inne sytuacje mogące być przyczyną jakichś urazów, które wymagają leczenia i opieki medycznej. Będąc w Polsce, koszty związane z opieką i leczeniem pokrywane są z ubezpieczenie danej osoby, jednak za granicą ubezpieczenie to nie obowiązuje, lub obowiązuje w znacznie węższym zakresie. Z tego względu bardzo dobrym rozwiązaniem jest prywatne ubezpieczenie medyczne na wakacje, które pozwala uniknąć ogromnych wydatków oraz problemów związanych z opieką medyczną za granicą w sytuacji, gdy będzie ona niezbędna.

Oczywiście istnieje także takie rozwiązanie jak EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która jest dowodem ubezpieczenia danej osoby w NFZ i jest respektowana przez kraje należące do Unii Europejskiej. Warto jednak pamiętać, że karta ta pokrywa wyłącznie podstawową i niezbędną opiekę, która może zostać zapewniona tylko w placówkach mających umowę z kasą chorych. Jest to jednak zbyt wąski zakres pomocy. Aby móc w spokoju korzystać z wypoczynku nie martwiąc się o nic, prywatna polisa jest niezbędną rzeczą. 

Co obejmują prywatne ubezpieczenia na wakacje?

Prywatne ubezpieczenie medyczne na wakacje może mieć bardzo szeroki zakres, jednak zależy to głównie od danej firmy ubezpieczeniowej i wykupionego pakietu. Zazwyczaj jednak ubezpieczenie prywatne obejmuje m.in. leczenie za granicą, dostęp do renomowanych placówek medycznych, wizyty u specjalistów bez skierowania, dostęp do specjalistycznych i często drogich badań, a czasami nawet hospitalizację za granicą lub transport do kraju zamieszkania. Dodatkowe ubezpieczenie prywatne to także niezbędne rozwiązanie dla osób chcących uprawiać różnego rodzaju aktywności fizyczne i sporty ekstremalne za granicą. W tym przypadku warto jednak zwrócić uwagę czy dany pakiet to obejmuje, a jeśli nie, to czy istnieje możliwość jego poszerzenia.  

Jaki jest koszt prywatnego ubezpieczenia?

Koszt zakupu prywatnego ubezpieczenia na wakacje może się znacząco różnić w zależności od danej firmy ubezpieczeniowej, wybranego pakietu, długości wyjazdu, ilości osób objętych ubezpieczeniem oraz ich wieku, kraju docelowego czy też samego zakresu, jaki obejmuje dane ubezpieczenie. Zazwyczaj jednak w przypadku podstawowego ubezpieczenia na okres tygodnia dla jednej osoby jest to koszt niecałych 100 zł, natomiast w bardziej rozbudowanych wersjach cena może zwiększyć się nawet do ponad 200 zł. Tego typu ubezpieczenie zapewnia jednak pełne bezpieczeństwo i umożliwia korzystanie z usług medycznych za granicą oraz z pomocy i doradztwa, jakie oferuje dana firma ubezpieczeniowa. 

chore dziecko

Dlaczego warto wybrać prywatne ubezpieczenie, jadąc na wakacje?

Wybierając ubezpieczenie prywatne na wakacje, mamy gwarancję, że w przypadku jakiejś kontuzji lub innego problemu ze zdrowiem, będziemy mieli zapewnioną pełną pomoc medyczną, a wszelkie związane z tym koszty, zostaną pokryte z wykupionego przez nas ubezpieczenia. Za granicą koszty te mogą być naprawdę ogromne, więc warto zabezpieczyć się przed wyjazdem, aby później uniknąć problemów i niepotrzebnych wydatków.