Rodzaje folii stretch i ich właściwości

Folia typu stretch jest chętnie wykorzystywana do pakowania przesyłek mniejszej i większej wielkości. Ma ona częste zastosowanie w handlu e-commerce, w transporcie i wielu innych. Dlaczego tak chętnie korzystamy z folii stretch? Jakie są jej rodzaje i zastosowania?

Folia stretch – najważniejsze cechy

Folia stretch jest powszechnie stosowana do owijania towarów w celu zabezpieczenia ich przed zniszczeniem poprzez zawilgocenie, zarysowanie i innymi czynnikami szkodliwymi dla przesyłki, w tym czynnikami atmosferycznymi. Chętnie korzystamy z folii typu stretch nie tylko na skalę przemysłową, lecz też we własnych domach – korzystanie z niej nie wymaga używania skomplikowanych maszyn. Nie zawsze jednak zastanawiamy się nad tym, że wyróżniamy różne rodzaje folii typu stretch i każdy z tych rodzajów sprawdzi się w nieco innych przypadkach. 

Rodzaje folii stretch – charakterystyka

Folia transparentna

Dzięki temu, że jest pozbawiona kolorów, folia ta pomaga zobaczyć, co znajduje się wewnątrz pakunku. Tak jak inne rodzaje, służy do pakowania i zabezpieczania towarów. Doskonale chroni pakunki przed uszkodzeniami w trakcie przewozu do miejsca docelowego. Odznacza się wysoką elastycznością i wytrzymałością.

Folia czarna i kolorowa

W odróżnieniu od folii transparentnej folia kolorowa i czarna pozwala na skuteczne ukrycie zawartości przewożonego towaru. W zastosowaniu na skalę przemysłową ułatwia to odróżnianie poszczególnych rodzajów paczek, bez ujawniania ich zawartości osobom postronnym. Ułatwia to pracę zarówno osobom odpowiedzialnym za składowanie towaru, jak i sprzedawcom. 

Folia typu blown

Jest to typ folii wykorzystywany w celu ustabilizowania ładunku paletowego. W przypadku tego rodzaju folii jest ona wykonana z poliestru rozciąganego za pomocą metody podmuchu typu “blown”. Pomaga to w skutecznym zabezpieczeniu towarów o ostrych, wystających krawędziach. Folia blown ma wewnętrzną stronę klejącą i jest odporna na działanie niskich temperatur. Może osiągnąć rozciągliwość nawet na poziomie 150% w dwóch kierunkach. 

Folia pre-stretch

Jest to rozwiązanie alternatywne dla folii klasycznej, jako że folia pre-stretch jest poddawana wstępnemu rozciąganiu. Folia pre-stretch jest lżejsza, dzięki czemu korzystanie z niej jest nieco łatwiejsze. Tak jak w przypadku klasycznej folii, pomaga ona przy zabezpieczaniu ładunku przed uszkodzeniem i przesunięciem podczas przewożenia. 

Folia ekologiczna

W przypadku produkcji folii ekologicznej nawet do 80% surowca może pochodzić z recyklingu. Jest ona wyposażona w wewnętrzną stronę klejącą, dzięki czemu trzyma się znacznie lepiej, a tym samym lepiej zabezpiecza towar. Odznacza się wysoką odpornością na rozdarcia i dużą elastycznością. 

Najlepszy producent folii w Polsce

Wykorzystując folię w swoim zakładzie przemysłowym, koniecznie postaw na wyroby, które zapewnią Ci wysoką trwałość i pozwolą zmniejszyć liczbę generowanych odpadów dzięki zastosowaniu produktu, jaki posłuży Ci znacznie dłużej. 

Aby uzyskać folię jak najlepszej jakości, podczas procesu produkcji wykorzystywany jest granulat polimeru polietylenu, który jest podgrzewany jest w ekstruderze do wysokich temperatur, w celu uzyskania postaci płynnej. Na tym etapie produkcji, z surowca usuwane są wszelkie zanieczyszczenia. Pomaga to w znaczący sposób podnieść jakość produktu. 

Stawiaj na rzetelnych producentów folii stretch

Produkcja i użytkowanie folii typu stretch i wszelkich innych, przekłada się na generowanie odczuwalnej dla środowiska ilości odpadów. Aby zmniejszyć negatywny wpływ na naturę, postaraj się wybierać producentów folii stawiających sobie recykling jako jeden z istotnych w procesie produkcji priorytetów. W ten sposób sprawisz, że Twoja działalność będzie dużo mniej uciążliwa dla planety, co można wykorzystać również w procesie budowania pozytywnego wizerunku przed odbiorcami.