Różne rodzaje flag

Home Pozostałe informacje Różne rodzaje flag
Różne rodzaje flag

Temat flag państwowych nie ogranicza się jedynie do barw odróżniających poszczególne kraje. Natrafić można na kilka interesujących ciekawostek, dla przykładu flaga Danii jest najstarszą flagą na świecie. Nepal, jako jedyny kraj posiada flagę, która nie jest czworokątna. Na sztandarze Mozambiku widnieje książka, motyk a także karabin AK-47, czyli popularny kałasznikow. Po tych kilku przykładach widać jak obszerny jest to temat, podobnie jest z asortymentem oferowanym przez producentów flag. Wychodzi on daleko poza standardowe rozwiązania.

Flaga Polski

W naszym kraju kupowane są najczęściej oczywiście flagi z naszymi barwami narodowymi. Oprócz imprez sportowych z udziałem naszych zawodników, wykorzystywane są podczas uroczystości państwowych. Należą do nich Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada oraz Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej świętowany 2 maja. Niezwykle ważne jest, aby kolory na fladze miały właściwy odcień, jest to uregulowane ustawą o godle, barwach i hymnie z 1980 roku. Sposób wywieszania jest równie istoty i określany poprzez przepisy.

  • Przede wszystkim musi być zachowana cześć i szacunek, czyli flaga jest czysta, niepodarta i w nie wyblakłych barwach.
  • Przy wywieszaniu w układzie pionowym, biel musi znajdować się po lewej stronie dla patrzącego. Ważne jest też by flaga nie dotykała ziemi.
  • Warto również pamiętać, że eksponowanie flagi z godłem przez osoby prywatne jest sporym błędem. Taki rodzaj flagi przysługuje wyłącznie polskim placówkom dyplomatycznym, portom, lotniskom oraz statkom handlowym, gdzie jest używana, jako bandera. Dopuszcza się ją także do używania przez wojsko, ale tylko poza granicami kraju lub w kontaktach z zagranicą.

polska_flaga

Pozostały asortyment

W firmie produkującej flagi możemy zakupić oczywiście znacznie więcej niż tylko proporzec narodowy. Mamy możliwość zaprojektowania i zakupienia flagi z logiem naszej firmy lub produktów czy usług, jakie oferuje. Jeżeli jesteśmy zapalonymi kibicami piłkarskimi możemy nabyć flagę ulubionej drużyny. Podobnie jest z miastem lub powiatem, w którym mieszkamy, możemy zaopatrzyć się w stosowną chorągiew by zademonstrować przywiązanie do swojego regionu. Możliwości jest wiele. W ofercie producentów flag można znaleźć również akcesoria do flag, takie jak stojaki, maszty, drzewce czy uchwyty. Występują również wszelkie akcesoria potrzebne do wyposażenia komisji wyborczych. Temat flag państwowych jest obszerny i obfitujący w interesujące ciekawostki. Podobnie jest z asortymentem firm produkujących flagi (na przykład tutaj: www.iflagi.pl/flaga-polska). Można znaleźć znacznie więcej niż tylko nasz proporzec narodowy. Możemy zakupić flagę stworzoną na podstawie naszego projektu, która będzie służyć, jako reklama. Do wyboru są również chorągwie miast, powiatów czy ulubionych klubów piłkarskich.