Samodzielne przygotowania czy catering?

Samodzielne przygotowania czy catering?

Przygotowanie jakiegokolwiek przyjęcia – większego, niż zaproszenie paczki znajomych na urodziny lub parapetówkę – często jest okazją do rozważenia dylematu: czy warto się szarpać na samodzielne przygotowania czy raczej zamówić catering? Bierzemy pod lupę obie wersje.

Zamówienie jedzenia na wynos – wady i zalety tego rozwiązania

Jeśli mamy wybierać między gotowaniem dla większej liczby gości, przygotowywaniem pokoju, dekoracją stołu a później jeszcze sprzątaniem – nie wspominając o zakupieniu potrzebnych składników… – z jednej strony, a zorganizowaniem przyjęcia w restauracji za znacznie większe pieniądze, można powiedzieć, że catering, czyli jedzenie z restauracji zamówione do domu – jest wyjściem pośrednim. Oczywiście jak wszystko na tym świecie, ma swoje plusy i minusy.catering Włocławek

Choć bowiem odpada kwestia zakupów i wielu godzin stania przy garach, trzeba ten czas poświęcić na znalezienie dobrego lokalu, który terminowo dostarczy zamówione jedzenie. Samo jedzenie natomiast ma być smaczne i najlepiej także zdrowe. Jeśli szukamy takiego lokalu samodzielnie, może być to dość trudne – najlepszym wyjściem jest spróbowanie potraw jakie oferuje dana restauracja czy kucharz, na przykład na innym przyjęciu, albo opinia zaufanej osoby, co do której gustu nie mamy poważniejszych zastrzeżeń.

Nadal pozostają jednak kwestie udekorowania mieszkania, wyserwowania dań a potem – niestety posprzątania.

Samodzielne gotowanie w domu

Dla wielu osób jest to poniekąd kwestia ambicji. Podchodzi tak do tego wiele kobiet, namawianych przez matki czy teściowe, że przecież to nic trudnego i kiedyś tylko tak się robiło dobre, domowe przyjęcia. Bo zresztą nie ma to jak domowa kuchnia. Jeśli osoby, które tak skwapliwie nam radzą, przyłożą pomocna dłoń do przygotowań, jest to pomysł rzeczywiście dobry. Ale jeśli całe przygotowania spadną na jedną lub dwie głowy, to nawet przy założeniu, że wszystko się uda i talenty kulinarne nie zawiodą, wiele rzeczy może pójść nie tak.catering Włocławek

Już sam stres związany z przygotowaniami oraz oczywiście ogrom pracy jaki trzeba  w to włożyć są powodem, dla którego tak wiele osób, nawet jeśli jest w stanie wszystko ogarnąć, może się ugiąć przed takim wyzwaniem. I nic dziwnego. To powinna być wasza suwerenna decyzja i nikt nie powinien się do niej wtrącać. Wybierając catering na przyjęcie organizowane w domu warto dobrze sprawdzić wśród znajomych opinie na temat danego lokalu.

Zamów na wynos i bezpiecznie urządź przyjęcie w domu

Jednak w dobie pandemii bardzo trudno zorganizować większe przyjęcie w restauracji, dlatego coraz więcej obiektów gastronomicznych oferuje dostawę swoich potraw do domu. Dzięki temu można bezpiecznie urządzić przyjęcie dla dużego grona znajomych bez spędzenia wielu godzin w kuchni. W dużych miastach nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego cateringu do domu. Jednak coraz częściej w mniejszych miejscowościach rośnie liczba restauracji, które dowożą na wynos swoje potrawy.  Taką ofertę kieruje restauracja „Dworek Bobrza” w Miedzianej Górze, która dowozi swoje potrawy do różnych pobliskich miejscowości i tym dowozi dania obiadowe i pizzę na wynos w Ćmińsku.