Trendy 2023: nowoczesna kuchnia

Trendy 2023: nowoczesna kuchnia

Dobrze prezentująca się i funkcjonalna kuchnia to bardzo ważna kwestia, na którą coraz więcej osób zwraca uwagę. Urządzenie tego pomieszczenia w nowoczesnym stylu to często trudne i skomplikowane zadanie, zwłaszcza gdy chcemy, aby wszystko prezentowało się naprawdę świetnie i do siebie pasowało. Jakie panują obecnie trendy, jeżeli chodzi o urządzenie kuchni i z jakich rozwiązań, warto skorzystać, aby miejsce to było nowoczesne?

Projektowanie kuchni – obecne trendy

Pomimo że istnieje wiele stylów, w jakich projektowane są kuchnie bardzo ważnym czynnikiem jest fakt, że najczęściej dominuje tu marmur, drewno oraz inne rodzaje kamieni. Poza tym w kuchniach króluje minimalizm, czyli ograbienie wszystkiego do minimum. Ładnie prezentujące się szafki, a także niezastawione blaty, czy półki to coś, co sprawia, że kuchnia jest uporządkowana i prezentuje się naprawdę perfekcyjnie. 

Jeżeli natomiast chodzi o meble to obecnie bardzo często wybierane, są szafki koloru ciemnego lub białego. Ważny jest tu też kontrast dobieranych do siebie kolorów, co wpłynie na ostateczny efekt wizualny tego pomieszczenia. Ponadto najczęściej kupowane meble to te imitujące drewno o wysokiej jakości, co daje gwarancję naprawdę długiego użytkowania. Istnieje wiele aranżacji, które wbrew pozorom przez długi czas nie wyjdą z mody, a więc jeśli chcemy naprawdę fajnie urządzić kuchnię dobrze jest wybrać wystrój, który przez cały czas będzie modny. 

Kolejnym ważnym aspektem jest kolorystyka ścian. Tutaj najczęściej spotyka się ściany w odcieniach: bieli, szarości, beżu, pasteli, zieleni i fioletu. Świetnie sprawdzą się także kolorowe elementy, które sprawią, że kuchnia będzie ciekawa i przyciągnie wzrok każdego, kto się w niej znajdzie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zupełnie inny kolor ścian lub połączenie kilku odcieni. Jednak warto tu pamiętać, aby wszystko było do siebie dobrze dopasowane.

Panele szklane – świetny sposób na wykończenie ścian w kuchni

Panele szklane są jednym z elementów, dzięki którym można zaaranżować ścianę pomiędzy szafkami kuchennymi a blatem. Ponadto ten rodzaj wykończenia idealnie sprawdzi się także nad kuchenką, pomimo wysokich temperatur. Panel szklany to element aranżacji, który wpasuje się w obecne trendy. W dzisiejszych czasach kuchnie są nowoczesne oraz pełne udogodnień. Warto pamiętać, że panele szklane, dodają właśnie tej nowoczesności i  za ich pomocą można całkowicie odmienić kuchnię bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu. W ofercie dostępnych jest wiele wzorów i kolorów paneli, dzięki czemu ich wybór jest bardzo prosty. Panele mają różne rozmiary, a wiele z nich dodatkowo posiada efekt 3D. Oferowane panele posiadają motywy:

 • Wody
 • Kwiatów
 • Wody
 • Gór
 • Cegły
 • Zieleni
 • Jesieni
 • Ogień
 • Motyw miasta
 • Lasy
 • Owoce

Dostępnych jest także wiele wzorów nie nawiązujących do wyżej wymienionych motywów. Panele 3D nadają wyjątkowy efekt wizualny, dzięki czemu kuchnia staje się unikalna.

kuchnia

Panele, które nadadzą elegancji każdej kuchni

Jeżeli chcemy, aby nasza kuchnia prezentowała niecodziennie nie można zrezygnować z popularnego dodatku, jakim są panele szklane. Należy wiedzieć, że ten rodzaj paneli to idealne uzupełnienie aranżacji do tego typu pomieszczeń. Poza tym utrzymanie czystości jest znacznie prostsze, a my nie musimy się martwić codziennym dokładnym sprzątaniem, gdyż wystarczy tutaj szybkie przetarcie szkła, aby było ono czyste. W tym celu można użyć także  środków czystości, które używamy na co dzień. Nie ma tutaj żadnego ryzyka zarysowania, czy uszkodzenia szkła podczas jego czyszczenia, co jeszcze bardziej zachęca do zakupu.

Zastanawiając się nad aranżacją kuchni, warto iść z duchem nowoczesności, gdyż takie rozwiązania mają na celu nie tylko poprawę wyglądu, ale też funkcjonalność i udogodnienie w codziennym korzystaniu z tego pomieszczenia. Panele szklane do kuchni Warszawa to gwarancja wysokiej jakości oraz precyzyjnego wykonania. Z takim wykończeniem ścian kuchnia będzie służyła przez bardzo długi czas, a my nie będziemy musieli przeprowadzać kosztownego i czasochłonnego remontu.