Zalety gry w tenisa

Home Ciekawostki Zalety gry w tenisa
Zalety gry w tenisa

Tenis w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Powstają nowe kompleksy z krytymi kortami. Dzięki temu tę dyscyplinę można uprawiać cały rok. Nie bez znaczenia są też sukcesy polaków na arenie międzynarodowej. Wzorując się na nich pojawia się w ludziach większa ochota na spróbowanie swoich sił. Na popularność tenisa mają również wpływ jego nieprzecenione zalety dla organizmu. W trakcie gry używa się wielu partii mięśni, trening jest w zasadzie ogólnorozwojowy. Ma to pozytywne skutki dla ciała zarówno młodszych jak i starszych adeptów tenisa.

Od czego zacząć?

Osoby całkowicie nieznające tematu mogą oczywiście same z siebie zacząć grać. Wystarczy zarezerwować kort i zacząć grać. Nie jest to jednak zalecane rozwiązanie. Gra w tenisa ziemnego opiera się używaniu odpowiednich technik, bez wiedzy o nich jak i zachowaniu się na korcie, gra staje się nużąca. Profesjonalny kurs gry pozwoli poznać niezbędne podstawy i zachęci do dalszego uprawiania tego sportu. W tenisie ziemnym bardzo ważne jest właściwe bieganie po korcie, odpowiedni uchwyt rakiety czy prawidłowe wykonywanie uderzeń. Zaczynając swoją przygodę z tą dyscypliną warto poznać podstawowe ruchy by gra sprawiała tylko przyjemność. Trenerzy w klubie tenisowym dzielą adeptów na grupy o różnym poziomie zaawansowania. Doradzają również w momencie wyboru dopasowanego sprzętu, musi być dedykowany do indywidualnych predyspozycji gracza. Początek przygody z tenisem pod okiem trenera pozwoli na szybsze zrozumienie gry, nawet ludzi, którzy pierwszy raz trzymają rakietę. Wtedy w pełnej krasie zobaczą zalety płynące z tego sportu. Ogólny rozwój organizmu oraz poprawa kondycji to tylko niewielki ułamek.

tenis

Dla kogo jest ta gra?

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy jest fakt, że można zacząć grać w każdym wieku. Bez podziału na dzieci i dorosłych. Zajęcia są doskonałym połączeniem ćwiczeń sprawnościowych i tenisowych. Rozwija to koordynację i koncentrację niezależnie od wieku. W miarę zwiększania się umiejętność przechodzi się z małych kortów na coraz dłuższe i używa się sprzętu dopasowanego do wieku i zdolności. Ten sport pozwoli na zbudowanie kondycji i zgubienie zbędnych kilogramów. Nauka odbywa się na specjalnie przygotowanych kortach, piłkami, które są dużo wolniejsze od tych przeznaczonych dla zawodowców. Pozwala to znacznie ułatwić przyswajanie sobie podstaw.

Na tenisa zawsze jest dobry czas

Tenis jest sportem, który ma wiele zalet. Nie jest też, wbrew obiegowej opinii sportem przeznaczonym jedynie dla bogaczy. Ceny wynajmu kortu czy zapisania się na lekcje są przystępne. Nie trzeba też od razu kupować profesjonalnego sprzętu. Swoją przygodę z tym sportem można rozpocząć w każdym wieku w szkole tenisa „Tentenis” <<