Ile kosztuje dobry fryzjer męski?

Ile kosztuje dobry fryzjer męski?

Zwykło się uważać, że ceny za męskie usługi fryzjerskie są niższe niż te damskie. Ceny fryzjerów męskich bywają jednak bardzo zróżnicowane. Ma na to wpływ renoma salonu oraz jakość świadczonych w nich usług. Fryzjerzy czy barberzy ceny dostosowują również do miejsca, w którym znajduje się salon. Zwykle kwoty w dużych miastach są wyższe niż w małych miejscowościach. Wpływają na to wyższe kwoty czynszów, ale również świadomość, że mieszkańców dużego miasta po prostu stać na wydanie większej sumy pieniędzy. 

Cena usługi fryzjerskiej może również zależeć od tego, czy cięcie odbywa się w salonie czy w domu – niektórzy fryzjerzy decydują się bowiem na działalność stacjonarną oraz mobilną.

W skład usług fryzjera męskiego wchodzi oczywiście strzyżenie, koloryzacja oraz zabiegi pielęgnacyjne dla włosów. Jeśli chodzi o barber shopy, to w nich usługi dotyczą męskiej brody. Dodatkowa stylizacja czy pakiety SPA kosztują większe pieniądze.

Dobry fryzjer to taki, który wciąż się rozwija, inwestuje w szkolenia i poszerza swoje umiejętności. To bardzo ważne. Techniki cięcia czy koloryzacji ulegają zmianom, na rynku pojawiają się nowości, a więc warto to systematycznie śledzić. Każde szkolenie jednak kosztuje. Fryzjerzy mają prawo zwiększyć koszt oferowanych przez nich usług dostosowując go do nabytej wiedzy.

Barber Wrocław ceny

W dobrym zakładzie fryzjerskim można liczyć na to, że fryzjerzy będą używać akcesoriów o najwyższej jakości – dotyczy to zarówno kosmetyków, jak i narzędzi do stylizacji. Często wystarczy wejść do barber shopu, aby wiedzieć, czy warto wydać określoną kwotę pieniędzy. Salon powinien być czysty i sterylny. Zachowanie higieny w takim miejscu to priorytet. Wszystkie przedmioty używane przez barbera czy fryzjera powinny być regularnie dezynfekowane, a ręczniki prane.

Fryzjer i barber we Wrocławiu – ceny

Jak już wspomniano, ceny usług fryzjerskich i barberskich zależą od wielu czynników. Czego można spodziewać się w stolicy Dolnego Śląska? Za strzyżenie włosów na głowie, zadbanie o brodę, farbowanie, depilację uszu i nosa można zapłacić od 30 do 200 zł. W jednym salonie 30 zł będzie kosztowało samo strzyżenie, w innym tylko depilacja, a w jeszcze kolejnym cennik zaczynać się będzie dopiero od setki. Mimo że niektórzy barberzy i fryzjerzy proponują ceny „zwalające z nóg”, to w większości salonów kwota za usługi nie przekracza 100 zł.

Każdy fryzjer/barber we Wrocławiu ceny może ustalać na podstawie swojego doświadczenia. Często zdarza się tak, że w cenniku pojawiają się różne kwoty za tę samą usługę, ale wykonywaną przez innych pracowników. Różnica pomiędzy wprawą początkujących a mistrzów brzytwy czy nożyczek ma tu duże znaczenie.

Mogłoby się wydawać, że każdy salon, w którym kwota do zapłacenia składa się z trzech cyfr, będzie oferować profesjonalne usługi. Niestety, zdarzają się też takie sytuacje, w których salon jest bardzo znany, kwoty w cenniku wysokie, a usługi na niskim poziomie. Niezwykle cenne jest kierowanie się opinią innych – rozmowy ze znajomymi lub czytanie opinii w internecie.

Barber Wrocław ceny

Czy warto wydawać duże kwoty na zadbanie o siebie?

Dbanie o siebie nie powinno być nawet brane pod uwagę w rozważaniach, czy warto wydawać na to pieniądze. Zadbanie o swój wygląd zewnętrzy często wpływa pozytywnie na samopoczucie i pewność siebie. Oczywiście dotyczy to sytuacji, w których te wysokie kwoty za usługi uzasadnione są ich dobrą jakością. Wtedy można mieć pewność, że włosy trafiły w dobre ręce i że cała wizyta skończy się zadowalającym efektem.

Każda z osób może oczekiwać od fryzjera czegoś innego. Wiele barber shopów czy zakładów fryzjerskich oprócz usługi strzyżenia, koloryzacji czy stylizacji, zapewnia swoim klientom chwilę relaksu. Filiżanka kawy czy herbaty, masaż głowy podczas mycia włosów – to coraz powszechniejsze zwyczaje. Dla niektórych klientów to bardzo ważny element wizyty, dla innych nie ma to znaczenia. Warto szukać fryzjera lub barbera, który oczywiście oprócz umiejętności i zadowalającego cennika, będzie oferować pasującą do naszego stylu bycia atmosferę.